Cobain, který byl nesporně největší rockovou hvězdou konce 20. století, svůj život ukončil sebevraždou v roce 1994. Od té doby se neustále spekuluje o životopisném filmu, ale teprve loni se začal rýsovat konkrétnější plán.

Podle knihy Heavier than Heaven by ho měl točit režisér Oren Moverman, který nahradí i původního scénáristu Davida Benioffa. Moverman zatím jako režisér moc zkušeností nemá (natočil jen film The Messenger), ale jako scénárista má za sebou mnoho práce (filmy Jesus’ Son, Face nebo film o Bobu Dylanovi I'm Not There).

Johanssonová řekla MTV, že možnost dostat takovou roli považuje za úchvatnou, ale spekulovat o filmu je teď předčasné: "Jsem velkou fanynkou Courtney, ale o projektu nic nevím. Vím jen, že existuje scénář, to je vše."

Chci víc dělat hudbu

Herečka, která je v Hollywoodu na vrcholu kariéry, by se prý chtěla víc věnovat hudbě. Již se pokusila o desku coververzí Toma Waitse a kritika jí přijala jako přinejmenším poctivý a dobře připravený debut.

"Ráda bych udělala další album, ještě jsem sice k tomu úplně nedospěla, ale tu myšlenku neodkládám," uvedla na MTV.

Cobainovi kolegové z Nirvany Novoselic a Grohl vedli spor s vdovou Courtney Love, která film produkuje, o práva na písně Nirvany, ale filmová společnost Universal teď má potřebná práva zajištěná. Courtney si jako představitele Cobaina vybrala třiadvacetiletého britského herce Roberta Pattinsona.