"Už na tom děláme," řekl Scott na tiskové konferenci v Beverly Hills. "Máme už čtvrtý koncept a samozřejmě to bude ve 3D." Naznačil také, že film použije ještě pokročilejší technologii, než byla nedávno k vidění v Avataru.

Režisér je přesvědčen, že starý dobrý Vetřelec může být i v dnešní době stále stejně děsivý. Samotnou 3D technologii nepovažuje za žádnou posvátnou krávu, která určuje úspěch filmu.

Ostatně v době prvního Vetřelce neměl ani nejprimitivnější počítač. "Neměl jsem absolutně žádnou technologii. Vetřelec byl doslova celý fyzický, dokonce i ta kosmická loď visela na drátu a kamera se pod ní pomalu posunovala," zavzpomínal na tiskovce tvůrce filmu, který už vstoupil do dějin.

Vetřelec je v Česku absolutně nejpopulárnějším sci-fi filmem, což ukázala i anketa, která na Novinkách proběhla v roce 2007. V ní hlasovalo 40 000 lidí a Vetřelec z roku 1979 suverénně zvítězil před Hvězdnou bránou a Matrixem.

Výtvarník H. R. Giger

FOTO: Divadlo Archa,

Příběh Vetřelce vymyslel americký scénárista Dan O´Bannon (má na svědomí např. Total Recall a Heavy Metal). Zpočátku se Vetřelec jmenoval "Star Beast" a v průběhu času došlo v ději k mnoha změnám. Původně měl proti Vetřelci bojovat muž, ale jeden z producentů si myslel, že žena by byla zajímavější. Režiér Ridley Scott pak ve spolupráci se švýcarským výtvarníkem H. R. Gigerem natočil neuvěřitelně úspěšný snímek, který na dlouho určil trendy ve sci-fi.

Nový film se bude odehrávat v roce 2085, tedy dříve, než se narodila Ripleyová. Hlavní postavou bude opět žena - bojovnice a Vetřelci prý budou vypadat trochu jinak. Úpravou prošla všechna stádia od slizkých chobotniček, které se přisávají na obličej, až po dospělé jedince.