Na organizaci tříhodinové show se má podílet Alfred McCrary, který s Michaelem Jacksonem složil mnohé písně, jakož i Travis Payne, choreograf a koproducent dokumentárního filmu o Jacksonově posledním vystoupení This is it. Plánována jsou vystoupení Marlona Jacksona, Dionne Warwickové, zpěváka skupiny Imagination Lee Johna a Alfreda McCraryho, člena skupiny Jackson 5.

"Koncert na počest Michaela Jacksona bude událostí, která nemá sobě rovnou, exkluzivní a inovační show na oslavu této hudební legendy," uvedli organizátoři. Před show samotnou vystoupí mluvčí Michaela Jacksona Kathryn Milofskyová a právní zástupce rodiny Jacksonových Brian Oxman s multimediálními krátkými filmy ukazujícími všestrannost Michaelova talentu a osobnosti a nejdůležitější etapy jeho umělecké dráhy. Koncert pořádá produkční společnost WorldLive Entertainment. Vstupenky stojí od 70 do 90 eur (asi 1800 až 2300 Kč).

"Řím jsme si pro koncert zvolili proto, že to byla první evropská etapa prvního turné Michaela Jacksona," sdělila mluvčí produkční společnosti. Část příjmů z koncertu bude sloužit k dobročinným účelům.

Agentura připomněla, že rozlučkový koncert s Michaelem Jacksonem, který se měl původně konat loni ve Vídni a přesunul se na letošní červen do Londýna, se neuskuteční. Agentura, která měla koncert spolu s Jacksonovým bratrem Jermainem organizovat, je totiž v likvidaci.

Jackson zemřel loni v červnu v 50 letech na selhání srdce po předávkování léky.