Chlapci a chlapi jsou nyní druhým nejúspěšnějším archivním seriálem, které Prima od loňska odvysílala. Zároveň pravidelně porážel konkurenční pořady, ať už to byla úspěšná soutěž Chcete být milionářem? na Nově, nebo britský detektivní cyklus Taggart na ČT 1.

Náborářský seriál z prostředí armády sledovalo průměrně 39,5% diváků, tedy 1,66 miliónu lidí, zatímco Ženu za pultem, která si získala největší zájem publika přesně před rokem, sledovalo v průměru 42% diváků, což bylo 1,85 miliónu.

Nostalgickou náladu televizního publika chce Prima využít i v příštích měsících. Hned příští čtvrtek nasazuje další titul, který pořídila v archivu veřejnoprávní televize: Dynastii Nováků o rodině železničářů s Radkem Brzobohatým a Josefem Kemrem v hlavních rolích. Šéf programu Miloš Zahradník odhaduje, že seriál bude přinejmenším stejně úspěšný jako Chalupáři, které Prima vysílala loni na jaře. Podle mluvčí Jany Malíkové je nejoptimističtější ředitel televize Martin Dvořák, který mu dává téměř stejnou šanci jako Chlapcům a chlapům, šéf výroby Kamil Spáčil se ale domnívá, že zaujme o něco méně.

V neděli Prima vysílá ještě jeden archivní kus, seriál Dnes v jednom domě sleduje téměř 30% diváků.