Nejčastěji se dostal k údajům o autorech anglosaské literatury, těch je nejvíce. Přesto si všímá i dalších. O Balzakovi se tak čtenář dozví, že byl vášnivým milovníkem kávy. Denně vypil až padesát šálků silné turecké kávy. S Baudelairem si pod dohledem psychiatra vyzkoušel i hašiš.

Byl ale zklamán, žádné „nebeské hlasy“ se neozvaly. Dickensova posedlost byla zase márnice, respektive pařížská márnice, kde se v 19. století pro veřejnost vystavovala neidentifikovaná těla zesnulých. Autor Olivera Twista hodiny prý pozoroval těla mrtvých tuláků a pobudů.

Lewis Carroll, autor Alenky v říši divů a za zrcadlem, byl vynálezce. Mezi jeho objevy patří elektrické pero, tricykl nebo metoda pro zavedení pravidelných okrajů při psaní na stroji. Mark Twain si zase nechal patentovat tři nápady: samočinný pásek k vestě, samolepicí blok na výstřižky a hru na zlepšování paměti.

Manžel Agathy Christie byl sukničkář

Královně detektivních příběhů Agathě Christie je připisován výrok: „Ten nejlepší manžel, jakého žena může mít, je archeolog, protože čím je manželka starší, tím zajímavější se pro něj stává.“ Schnakenberg však dodává, že ho nikdy nepronesla. Její druhý manžel, archeolog Max Mallowan, se tak určitě nechoval. Měl zástupy milenek a s jednou z nich se rok po Agathině smrti oženil.

Autor také připomíná Hemingwayovo dětství, kdy jeho matka tak toužila po sestřičce starší Marceliny, že Ernesta oblékala do dívčích šatů, česala ho jako děvče a sousedům ho představovala coby „dceru Ernestinu“.

Kritici velkého povídkáře ho měli za paranoidního, protože neustále tvrdil, že ho FBI sleduje. Archívní materiály prozradily, že se nemýlil. Od konce druhé světové války byl pod kontrolou Federálního úřadu pro vyšetřování.

Hodnocení: 80 %