Známá jména však nebudou chybět ani na předchozích koncertech, v pátek se představí Kinsley Report, v sobotu pak Eric Wood a Stan ´The Man´ s americkou zpěvačkou Betty S.

Chris Thomas King

Pozvání Chrise Thomase Kinga ukazuje, že se pořadatelé festivalu nemíní jen ohlížet do minulosti stylu, ale sledují i aktuální trendy. Právě jeho album 21st Century Blues From Da Hood z roku 1995 je klíčové pro spojení blues s hip hopem. Moderní styly mu nejsou cizí, protože k blues se obrátil až v dospělosti, dříve poslouchal především funk a rock. Ve své tvorbě čerpá z akustického delta blues, což je patrné v řadě postupů a odkazů na standardy. Kombinuje je s moderní rytmikou, což je zřejmé i na aktuálním albu Dirty South Hip-Hop Blues.

Další hvězdy

Hlavní hvězdou pátečního večera Blues Alive jsou The Kinsey Report, které tvoří tři bratři Kinseyové: kytarista Donald, basista Kenneth a bubeník Ralph. Jejich otcem byl bluesový kytarista a zpěvák Lester ´Big Daddy´ Kinsey, pocházející delty Mississippy U otce také bratři začínali. Přestože blues jsou věrní, je jich hudba je stylovou směsí obohacenou a soul a reagge, jemuž se Donald věnoval v 70. letech.

V sobotu se publiku kromě jiných představí v Praze žijící Skot Stan ´The Man´ Volarz s americkou zpěvačkou Betty S., se kterou letos natočil společné album, a americký písničkář Eric Wood, který prožil konec 60. let v San Francisku. Spojuje moderní folk s jazzem a blues.

Kompletní program 8. ročníku Blues Alive