Vedle nesporného politického apelu na společnost jde podle organizátorů také o výtvarné zpracování, umění portrétu. Výstava nemá ambici přinášet dosud neznámé případy.

Michal Šiml ze skupiny Pode Bal upřesnil: "Jedná se o portréty s nakolážovaným pozadím vytvořeném z nashromážděných materiálů Výboru na ochranu nespravedlivě stíhaných o soudních procesech toho konkrétního soudce či státního zástupce. "

Výtvarníci se shodli na tom, jak jednoduché je tvořit portréty lidí sedících v ateliéru oproti těmto tvářím, jež se v podstatě skrývají, jejich podoba není veřejnosti známa a někteří dokonce nebyli vypátráni. Jejich tváře jsou proto na obrazech zabíleny.

„Sehnat fotografie soudců byl velký problém. Někteří byli ale úplně nedosažitelní a v případě státních zástupců se jednalo o nadlidský úkol. Pokud by nám někdo v průběhu výstavy poslal fotografie, exponáty podle nich dokončíme," doplnil jeden z organizátorů Petr Motyčka. Zároveň se nebrání zapůjčení expozice do jiných galeriíí či prostor, jež projeví zájem.

Hodnocení: 60 %