„V rámci změn, kterými prochází celé zpravodajství, se bude měnit i formát počasí,“ potvrdila Novinkám mluvčí televize Prima Jana Kocová. Půvabné moderátorky nahradí mapy a grafy.

Společnost Meteopress, která pro Primu počasí připravuje, dostala jasný příkaz: snížit náklady.

"Od 28. března nebude počasí jako samostatný pořad, bude pouze schéma bez rosniček," řekl Novinkám Milan Folkman, jednatel Meteopressu.

Petra Eliáš Voláková

Petra Eliáš Voláková

FOTO: Korzo

"Nic konkrétního mi zatím nikdo neřekl, na začátku března nám jen bylo naznačeno, že je možné, že bude mít počasí jinou podobu bez nás. Na duben máme s holkama stále rozpis," prozradila Lucie Váchová.

Petr Jákl a Romana Jákl Vítová

Petr Jákl a Romana Jákl Vítová

FOTO: Korzo

Pro Petru Eliáš Volákovou a Romanu Jákl Vítovou to taková rána není. Voláková moderovala počasí minimálně, protože většinu roku žije se svým manželem, hokejistou Patrikem Eliášem, v zámoří. Jákl Vítová se zase nechala slyšet, že chce co nejvíce času trávit s dcerou a práci omezuje na naprosté minimum.

"Od narození Sofinky jsem měla jen pár služeb měsíčně. S manželem bychom navíc chtěli druhé dítě," řekla Vítová.

Tina Pletánková

Tina Pletánková

FOTO: Korzo

Největší finanční rána to tak bude pro Lucii Váchovou a Tinu Pletánkovou, které si přišly měsíčně na desítky tisíc korun. Váchovou tak zřejmě opět čím dál více uvidíme na módních molech.