"Čtyřlístek byl od začátku kreslen tak, aby se dal animovat. Od začátku jsem po tom toužil," svěřil se výtvarník Jaroslav Němeček, který stál u zrodu Čtyřlístku v roce 1969.

"Práce mě vždycky velice těšila, prvních 180 příběhů napsala paní Štíplová, která už není mezi námi, teď je píše paní Lamková."

Podle producenta Šmídmajera proběhlo v minulosti mnoho pokusů o zfilmování Čtyřlístku, ale nikdy to nebylo dotaženo do konce. Nyní je natáčení v plném proudu a rozpočet animovaného celovečerního filmu by se podle něj "měl vejít do 30 miliónů".

Scénáře se ujali manželé Hana a Josef Lamkovi. Celkově v něm bude asi padesát postav a děj se bude odehrávat za Rudolfa II. v Praze, takže nebudou chybět alchymisté.

Režisér Žabka uvedl, že slavné čtveřici propůjčí hlasy herci Tereza Bebarová (Fifinka), Karel Heřmánek (Myšpulín), Ondřej Brzobohatý (Pinďa) a Bohdan Tůma (Bobík).

Film je vyráběn kombinací 2D a 3D technologie, figurky jsou ručně dokreslovány. Na otázku, zda půjde o animák pro děti, nebo spíše pro dospělé bývalé čtenáře Čtyřlístku, režisér odpověděl, že film je primárně pro děti, ale bude tam plno vtipů, které se budou líbit dospělým.