Kromě zpěváka Roberta Křesťana s nahrávkou pomohli i přední studioví muzikanti z Nashvillu. Kontrabasu se ujal držitel Grammy Victor Krauss, kytarové party nahráli Guthrie Trapp a Steve Walsh, za bicí soupravu zasedl Jerry Roe a na kontrabas hraje pro tento projekt nejdůležitější muzikant, dlouholetý kontrabasista Johnnyho Cashe - Dave Roe.

„Nahrávat album v Americe a navíc s takovými muzikanty je sen, který jsem se ani neodvážil snít,“ říká Pavel Bobek, který se v roce 1978 s Johnnym Cashem osobně setkal a nakonec si s ním i zazpíval.

„Cash tehdy koncertoval na americké ambasádě v Praze. Před koncertem jsem mu říkal, že mám rád jeho píseň Sunday Morning Coming. No a když ji pak zpíval, pozval mne na pódium,“ vzpomíná Bobek.

Nápad nahrát album Cashových coververzí vznikl na vydavatelství Universal Music po úspěchu podobně koncipovaných písní Boba Dylana skupiny Druhá tráva. Banjistu a producenta Luboše Malinu napadlo, že by mohlo vzniknout na místě, kde Cash žil, tedy v Nashvillu v Tennesee.

„Najít v Nashvillu správné spolupracovníky i studio mi nakonec pomohla česká zpěvačka Saša Langošová, která právě nahrávala se svou kapelou November 2nd nové album s nashvillským producentem a kytaristou Stevem Walshem,“ podotkl Malina.