Režisér nechtěl na čtvrteční tiskové konferenci v Praze prozradit, kdo Kajínka nadaboval. "Je to známý český herec, který není na první poslech rozpoznatelný," sdělil tajemně Jákl.

"Chtěl jsem, aby film nebyl jen o Kajínkovi, ale o době, ve které žijeme. Pojal jsem to jako souboj lidí, kteří mají silnou vůli bojovat," dodal.

Film bude obsahovat např. scénu slavného útěku Kajínka z vězení, sám Kajínek k ní dodal všechny detaily.

Na příběhu spolupracoval novinář Josef Klíma

Film prý režisér chce představit na filmovém festivalu v Karlových Varech, ale jen formou několikaminutové prezentace. Celý film bude mít premiéru až 5. srpna.

Na scénáři spolupracoval s Jáklem Marek Dobeš i novinář Josef Klíma. Za kamerou stál F. A. Brabec a v hlavních rolích uvidíme kromě Lavroněnka Tatianu Vilhelmovou, Boguslawa Lindu, Michala Dlouhého, Vladimíra Dlouhého a další.

Jiří Kajínek je nejznámějším vězněm v Česku. Roku 1998 byl Krajským soudem v Plzni odsouzen na doživotí za vraždu a další trestné činy. Kajínek svou vinu vždy popíral. Proslavil se opakovanými útěky z vězení. Poprvé utekl už v roce 1993, pak ještě několikrát. Několik novinářů a různých aktivistů upozorňovalo na nepřesvědčivost důkazů v Kajínkově kauze.