O prvenství v kategorií nejoblíbenějších tváří si konkurovalo pět uchazečů. Maciuchová, která byla loni díky své roli v seriálu Ulice druhá, si pozici vyměnila se Zlatou Adamovskou. Herečka, která si diváckou popularitu získala za práci v seriálu Ordinace v růžové zahradě, je letos druhou nejoblíbenější ženou. Cenu za ni, stejně jako před rokem, převzal syn Petr John. Matku omluvil s tím, že je v divadle. Třetí nejúspěšnější ženou je moderátorka Lucie Borhyová, která si stejné ocenění odnesla z loňské ankety. K moderování televizních zpráv se loni vrátila krátce poté, co porodila syna Lucase.

Karel Gott s cenou

Karel Gott s cenou

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Nejúspěšnější mužská tvář Novy Rudolf Hrušínský si diváky získal stejně jako jeho herecká kolegyně za roli v seriálu Ulice. Cenu mu předala dokumentaristka Olga Špátová. Druhé místo obhájil moderátor televizních zpráv Karel Voříšek a třetí byl herec Martin Dejdar, který byl loni první díky sitcomu Comeback, který patří mezi nejsledovanější pořady Novy.

Na druhém místě mezi nejoblíbenějšími pořady je letos seriál Ordinace v růžové zahradě, který byl před rokem první. Na třetím místě je sitcom Comeback, který měl stejnou pozici také loni.

Tým Ulice

Tým Ulice

FOTO: Petr Hloušek, Právo

O vítězích rozhodly hlasy diváků zaslané prostřednictvím kupónů z vybraných tiskovin, internetu a SMS zpráv. Slavnostní program, který televize vysílala u příležitosti 16. výročí svého založení, moderoval v přímém přenosu z Hudebního divadla Karlín Leoš Mareš.

Diváky bavily zpěvácké dvojice, které tvořili známí interpreti a nováčci z pěvecké soutěže Česko Slovenská SuperStar. V páru s vítězem úspěšné loňské show Martinem Chodúrem se například představil někdejší porotce Ondřej Hejma. Zpěvačka Marta Jandová pak zpívala s druhým v soutěži Miroslavem Šmajdou.