„Je pravda, že jako kapela Robson už fungovat nebudeme. Chci ale s nimi spolupracovat dále jako s jednotlivými muzikanty na svých sólových vystoupeních,“ napsal Právu Chodúr prostřednictvím mobilní SMS. Blíže se k celé záležitosti odmítl vyjádřit.

Kapela, která si Martina Chodúra během šesti let v podstatě vychovala a vypiplala, přitom dosud podobné dotazy ohledně další budoucnosti odbývala s tím, že rozhodnutí v tomto směru zatím nepadlo. Kytarista Robsonu Vladimír Skórka ale nakonec Právu potvrdil, že Martin Chodúr se s Robsonem skutečně rozloučil. Co se týče Chodúrova tvrzení o spolupráci na sólových vystoupeních, o tom nic neví.

Nesplněná dohoda

„Skutečnost je taková, že už nechce nadále svoje jméno spojovat s kapelou Robson. My to bereme z jeho strany jako nesplnění dohody, kterou jsme uzavřeli v průběhu soutěže o titul SuperStar,“ uvedl Skórka.

Vysvětlil, že Martin měl s kapelou gentlemanskou dohodu, že po skončení soutěže společně vystoupí aspoň na dvou desítkách koncertů a festivalů. „Nenárokovali jsme si natočení nové desky ani ovlivňování jeho další kariéry. Měli jsme ale dohodu, že přinejmenším odehrajeme společné turné. Nerozumím tomu, proč je z jeho strany najednou všechno jinak,“ dodal Skórka s tím, že spousta koncertů a festivalů už je domluvena a teď je třeba je zrušit.

Chodúr s rockovou kapelou Robson zpíval od svých patnácti let. Kapela si ho před pěti lety vyhlédla na vyhledávací soutěži talentů Boomcup v jednom z ostravských klubů. Mladičký Chodúr tehdy nahradil Davida Tobiasze, který spolu s kytaristou Robsonu Vladimírem Skórkou moderuje televizní pořad Sabotáž.

Zda kapela Robson bude pokračovat bez Martina Chodúra a s jakým zpěvákem, je teď ve hvězdách. „Že bychom si měli začít hledat dalšího zpěváka, které bychom si znovu vypiplali? To nevím. Teď se každý z nás bude věnovat svým vedlejším projektům, každý z nás má ještě nějakou další kapelu. Uvidíme, co bude pak,“ dodal Skórka.