OneRepublic: Waking Up


Waking Up je druhé studiové album amerického rockového bandu OneRepublic, v jehož čele stojí  Ryan Tedder, který má na svědomí nejen hit kapely Apologize, ale je podepsán pod písněmi  Rihanny, Beyoncé, Jennifer Lopezové, Kelly Clarksonové nebo Leony Lewisové.

Tedder má lví podíl na novém repertoáru kapely, který vznikal s přispěním všech členů OneRepublic, a při nahrávání působil i jako producent. Z rádií známe pilotní singl All The Right Moves, který následuje novinka Secrets.

Universal Music

 

 

Ke$ha: Animal


Animal je debutové album zpěvačky a skladatelky jménem Kesha Rose Sebertová, známé pod pseudonymem Ke$ha. Je podepsaná pod hity Miley Cyrusové nebo The Veronicas, účinkovala v úspěšném singlu Right Round rappera Flo Ridy. Její debutový singl Tik Tok se stal jedničkou v americké hitparádě.

Kescha svou prvotinu připravoval sedm let a za tu dobu pro ni napsala na dvě stě písniček, ze kterých se na album nakonec dostalo čtrnáct. Hudebně se pohybuje od elektroniky, elektro popu k taneční hudbě.

Sony Music

 

 

Jan Kraus, Ivan Kraus: To na tobě doschne


Bratři Krausovi navázali na úspěšnou nahrávku Číslo do nebe a sešli se znovu společně na pódiu pražského divadla Viola. Ivan Kraus vybral povídky ze své knihy To na tobě doschne a společně se svým bratrem Janem, známým hercem a moderátorem, se ujal jejich četby.

Veselé příběhy velké a velmi originální rodiny Krausovy interpretují oba sourozenci o to věrohodněji, že oni sami byli hrdiny a účastníky většiny úsměvných příhod.

Popron Music

 

 

Lostprophets: The Betrayed


Welšská skupina přichází se čtvrtým studiovým albem The Betrayed, jehož porod byl velice dlouhý a bolestivý. Téměř tříleté zdržení způsobily problémy s labelem i producenty. Songy z alba byly živě prezentovány již v roce 2007, ale jejich nahrávání se protáhlo až do července 2009.

Nahrávací lapálie měly patrně vliv i na vyznění alba, které je temné a depresivní, nicméně podle kritiků velmi dobré. Z jedenácti písní je patrná inspirace skupin Faith No More a Refused, které měli největší vliv na Lostprophets v začátcích kariéry.

Sony Music

 

 

Ladislav Mrkvička, Josef Somr, Stanislav Zindulka - Povídky z jedné a z druhé kapsy


Krásnou češtinu, laskavé vypravěčství a také trochu prvorepublikové atmosféry zachycuje nahrávka Povídek z jedné a z druhé kapsy Karla Čapka. Literární skvosty interpretují mistři mluveného slova - pánové Ladislav Mrkvička, Josef Somr a Stanislav Zindulka.

Ať již považujeme Čapkovy povídky za významné dílo naší literatury 20. století či za ukázku české detektivky, jsou díky mistrovské práci s českým jazykem a poutavému autorskému stylu stále oblíbenou četbou pro všechny generace.

Popron Music