Z úmrtního listu vyplývá, že si zpěvák nepíchl injekci sám, ale dal mu ji někdo jiný. V dokumentu stojí, že ji dostal doma. Na první straně je začerněno číslo Jacksonova sociálního pojištění a zpěvákova adresa i adresa jeho sestry La Toyy, kterou udával pro případ nouze. V kolonce povolání stojí "hudebník", u rodinného stavu je "rozvedený" a u rasy "černoch". Nechybějí jména Jacksonových rodičů.

Obžalován bude lékař

Úřad veřejného žalobce v kalifornském Los Angeels obžaluje Conrada Murraye, osobního lékaře popové legendy Michaela Jacksona.V sobotu to s odvoláním na velmi informovaný zdroj uvedla webová stránka TMZ.com.

Podle ní losangelská policie už dokončila vyšetřování zpěvákovy smrti už na sklonku loňského roku a během několika týdnů případ převezme prokuratura. „Vyšetřování bylo velmi důkladné a svědomité,“ potvrdil serveru policejní zdroj.

Policejní zdroje řekly Fox News, že Murray se 27. června, dva dny po Jacksonově smrti, přiznal, že královi popu jen několik hodin před jeho smrtí podal nitrožilně anestetikum propofol, aby mu pomohl usnout.

Murray Jacksonovi dával  kromě silného anestetika různá sedativa. „Kombinace těchto léků je bezpečná jen za dodržování přesných podmínek. Pokud se nedodrží, je potenciálně smrtelná,“ řekl listu The Los Angeles Times policejní zdroj, který si přál zůstat v anonymitě. Podle něho Murray předepisoval hudebníkovi benzodiazepiny.