Tipy Terezy Kerndlové

Čtu: Bohužel nemám na čtení čas, ale do školy budu muset co nevidět přečíst Oněgina od Puškina.

Poslouchám: Je toho strašně moc, ale v poslední době především sólové cédéčko zpěvačky Beyonce. Je super.

Viděla jsem: Naposledy jsem byla na filmu Charlieho andílci 2. Viděla jsem i "jedničku", ale pokračování mi připadlo lepší, takové akčnější. Obdivuji výkon tří hlavních představitelek. Co scéna, to jiná podoba.

Internet: Nejvíce ho využívám, když si zpracovávám věci do školy. Zajímají mě také stránky týkající se hudby a představující jiné kapely.  (cg)

Iné kafé: Bez udania dôvodu

Slovenské punkrockové Iné kafe se rozhodlo nahrát album, které bude co nejvíce připomínat jeho koncertní podobu, a tím pádem oproti minulosti kapku přitvrdit. V prvních sedmi skladbách nejsou prakticky pauzy, pojí je spád, svěžest a vnitřní nervnost. Na ně jsou nabaleny texty začínající tematicky u vztahu dvou lidí a kráčející přes výsměch průměrnosti až k politickým či historickým tématům. Při průzračné hudební jednoduchosti jde o upřímné album.

Warner Music, 33:55.

Harold a Maud

Příběh zasmušilého mladíka Harolda (Bud Cort), který tráví většinu času na cizích pohřbech, a životaplné osmdesátnice Maude (Ruth Gordonová), natočil Hal Ashby v roce 1971. Film, který je černou komedií, sociální satirou i milostným příběhem zároveň, vznikal pod vlivem bouřlivých dobových událostí, a obsahuje v sobě značný odpor vůči autoritám, zejména těm uniformovaným, a podobně jako Bezstarostná jízda je hlavně filmem o svobodě. Příběh scenáristy Colina Higginse byl ale příliš vzdálený běžné hollywoodské představě o diváckém filmu, a tak díky nedostatečnému marketinku divácky propadl a nepřijala ho ani kritika. Publikum si našel až později díky jevištní dramatizaci, která se hrála i u nás, a uvedení v televizi.

ČT 2, 1.11, 21.35.