Polanski byl do domácího vězení propuštěn na kauci 4,5 miliónu franků (téměř 78 miliónů korun).

Slavného režiséra při jeho příjezdu v konvoji limuzín čekala padesátka novinářů a kameramanů. Policie v kantonu Bern, kde Gstaad leží, uvedla, že nepodnikla žádná zvláštní opatření v souvislosti s jeho příjezdem, kolem režisérovy chaty je však rozmístěno několik policistů i se psy. Podle agentury AFP jej zde má očekávat manželka Emmanuelle Seignerová a jeho dvě děti, dcera Morgane a syn Elvis.

Polanski byl do domácího vězení propuštěn pod podmínkou, že bude nosit monitorovací elektronický náramek, který nahlásí, kdyby chatu opustil. Pokud by se tak stalo, šestasedmdesátiletý filmař by přišel o svou kauci 4,5 milionu franků. Musel odevzdat rovněž své osobní doklady.

O podmínkách kauce rozhodl soud, který uvedl, že filmař může na své případné vydání do USA počkat ve svém domě v Gstaadu.

Polanského zatkla 26. září ve Švýcarsku policie, když přijel na filmový festival. V USA režisérovi hrozí až dvouletý trest vězení za pohlavní styk s třináctiletou dívkou v roce 1977. Sex s mladistvou se považuje ve Spojených státech za znásilnění. Režisér se k činu přiznal, později ale uprchl do Evropy a do USA nepřiletěl ani v roce 2003 převzít Oscara za své drama Pianista.