Cormac McCarthy: Dítě Boží    Českému čtenáři se dostává do rukou Dítě Boží, nejranější dílko amerického spisovatele Cormaca McCarthyho. Předlohou knihy i hlavní postavy: vraha, nekrofila a bezdomovce Lestera Ballarda byly skutečné osoby a historicky doložený případ sériových vražd z Tennessee.

V průběhu jednoho roku, na pozadí střídajících se ročních dob, v hornatém a lesnatém okrese Sevier ve státě Tennessee se útržkovitě, dojemně a s velkým půvabem odvíjí svérázná parafráze příběhu o pádu člověka.

Argo, překlad Bronislava Grygová, 184 str., váz., 258 Kč

 

 

Jeff Lindsay:  Dexter v hlavní roliPříběhy Dextera – hodného sériového vraha, který zabíjí jen zlé lidi - se dočkaly již čtvrtého pokračování.

Dexter nikdy nebyl velkým fanouškem umění, avšak nález těla umělecky naaranžovaného jako opalující se turista na plážovém lehátku přirozeně vzbudí jeho zvědavost. Miamská smetánka brzy zjistí, že se městem pohybuje nový sériový vrah. A Dexter, který pracuje pro policii jako krevní analytik, může vyrazit na lov…

BBart, překlad Zdeněk Hofmann, 272 str., váz., 249 Kč

 

 

Ondřej  Neff: Celebrity    Česká sci-fi legenda, spisovatel Ondřej Neff se svým novým románem Celebrity zavítal na pole čistého hororu.

Co všechno lidé udělají, aby se vyšvihli na vrchol žebříčku slávy? Tuto otázku si musí položit spisovatel Karel Mareš a herečka Veronika Sekerová, když narazí při návštěvě Florencie na stopu příšerných mystérií. Proti své vůli jsou vlečeni po schodišti děsu a objevují to, co bylo skryto po staletí. S výsledkem, který vede k odhalení toho nejstrašnějšího tajemství, toho, které oba skrývají ve své duši…

Albatros Media – Plus, 288 str., váz., 329 Kč

 

 

Ian Rankin: Poslední rébus    Poslední rébus není jen strhujícím hořkosladkým závěrem série příběhů o inspektoru Rebusovi, ale také výmluvným svědectvím o roli peněz, moci, dobra a zla v zemi, která je údajně na prodej tomu, kdo nabídne nejvíc.

V Edinburghu je v temné uličce pod hradem zavražděn slavný ruský básník a disident. Stihne inspektor Rebus případ vyřešit? Vždyť do důchodu mu zbývá deset dní, a navíc dojde k další vraždě.

BB art, překlad Jitka Fialová, 366 str., váz., 249 Kč

 

 

Ludmila Vaňková: Cestou krále    Po románech Příběh mladšího bratra a Kdo na kamenný trůn dospěla historická sága Ludmily Vaňkové ke vzniku Českého království. Román Cestou krále vypráví nejen o důmyslné diplomacii mezi světskou mocí a církví, ale i milostné příběhy v královských rodinách a rytířská dobrodružství.

Přemysl I. po složitém kličkování mezi papežem a dvěma kandidátky císařství nakonec dosahuje vytouženého cíle: české země jsou s konečnou platností zapsány do počtu křesťanských království, která neodvolatelně přecházejí z otce na syna…

Šulc - Švarc, Šulc a spol., 464 str., váz., 317 Kč