Nikdy jste se netajila tím, že byste chtěla být černoškou. Drží vás to stále?

Drží, je to můj sen odmalinka. Je jasné, že toho v nejbližší době nedocílím, ale protože věřím v převtělování a posmrtný život, hřeje mě naděje, že bych se v příštím životě mohla jako černoška narodit. Anebo jsem už černoška byla v životě minulém.

Zdá se, že se s Black Milk do pozice černošek na nové desce Sedmkrát velmi stylizujete. Lze přiznání zásadního ovlivnění černou hudbou - soulem a rhythm´n´blues - chápat jako průvodní znak alba?

Když jsme vydaly první desku, byly jsme začátečnice. Věděly jsme, že chceme dělat černou muziku, ale vzhledem k pozici, jakou jsme měly, jsme si to nemohly dovolit takříkajíc naplno. Pak se nám začalo dařit, a navíc si u nás začali lidé na černou muziku zvykat. Když jsme točily novou desku, byla ideální půda pro to přiblížit se černé hudbě, jak nejvíc to půjde. Řekla bych, že ta deska je velmi černá.

Dokonce jste rezignovaly na hitové písničky.

Popíku jsme se vyvarovaly. Původně jsme ani na první album nechtěly nahrávat písničky typu Pár nápadů a Modrej dým. Byla to však komerční záležitost, která zafungovala a spousta lidí si album kvůli těmto písničkám koupila. Kdo měl rád černou muziku, pár skladeb si tam našel. U nové desky je prvořadá. Ty písničky jsou o něčem jiném.

Která skladba nakonec nese tíhu komerčního hitu?

Málo slov. Podle mě je na desce nejslabší. Bude se zřejmě spoustě posluchačů líbit, ale vymyká se. Řekla bych, že je nejméně "černá".

Nabízíte černou hudbu. Není to od české kapely na jedné desce málo?

Každá písnička je trochu jiná. Ne stylově, ony jsou pestré. Mně osobně se například líbí Netahej mě za vlasy, která je ovlivněna latinskoamerickými prvky, a pomalý gospel So Wrong.

Black Milk se po debutu Modrej dým staly slavné. Jak jste se vyrovnala se zájmem bulvárních médií?

Ze začátku se novináři zajímali hlavně o Helenu, protože ona je taková dračice, kolem které se stále něco děje. V poslední době se ale jejich pozornost upřela i na mě, což způsobilo asi to, že zavřeli mého přítele a potom jsme se rozešli. Před pár dny se začalo psát, že spím s Leošem Marešem. Já s ním ale jenom natočila duet. Myslím si, že proti bulváru se nedá nic dělat. Napíšou si, co chtějí, protože čtenáři čekají na senzaci. Uklidňuje mě, že když už se něco napíše, za týden to stejně nebude nikoho zajímat, protože na tapetu přijde někdo jiný.

Je pravda, že jste dostala nabídku hrát ve filmu?

Ano. Ten film se bude jmenovat Šaman a je to příběh holky, jež má na víc a patří mezi lidi, které hledá a podporuje šaman. Mělo by se to natáčet příští rok a já se rozhodla, že to zkusím.