Marek Ztracený: Pohledy do dušeLoni na jaře vtrhl do rádií singl Ztrácíš, který z tehdy neznámého zpěváka a skladatele Marka Ztraceného udělal hvězdu. Stal se objevem roku jak v anketě Český slavík, tak i v cenách Anděl. Své druhé album Pohledy do duše stejně jako debutu připravoval tým okolo Martina Ledviny.

"Album je zase o písničkách tak, jak to cítím," říká Marek Ztracený. "Oproti prvnímu albu je tam určitě posun v aranžích, zvuku, ale v podstatě písnička je základ, to je ten základní kámen, který pak s Martinem Ledvinou brousíme k naší spokojenosti."

Sony BMG

 

 

Norah Jonesová: The FallAmerická zpěvačka a skladatelka Norah Jonesová vydává čtvrté album The Fall, na kterém se rozhodla probádat vody jazzrocku. Touha experimentovat se odrazila i na výběru spolupracovníků, producentem je Jacquire King, který pomáhal Tomu Waitsovi nebo skupině Kings Of Leon.

Většinu písní si Norah složila sama, pouze na několika se podíleli Ryan Adams nebo Will Sheff z Okkervil River.

EMI/Virgin

 

 

50 Cent: Before I Self DestructAmerický rapper 50 cent vydává čtvrté album Before I Self Destruct, na kterém najdete šestnáct skladeb. Zajímavostí je, že také natočil stejnojmenné filmové drama, které sám napsal, režíroval a kde i hraje.

Na produkci se podíleli jeho kolegové Eminem a Dr. Dre. Jako hosté se na něm objevují například R. Kelly, Eminem nebo Ne-Yo. Prvním singlem z alba je hybná Baby By Me, která existuje i ve verzi duetu s Ne Yo.

Universal Music

 

 

Leona Lewisová: EchoLeona Lewisová si získala srdce publika vítězstvím v britské soutěži X Factor a přízeň utvrdila debutovým albem Spirit, kterým zlomila prodejní rekordy jak ve Velké Británii tak v USA.

Novinka Echo vznikala po celý letošní rok za spolupráce Ryana Teddera, Justina Timberlakea, Maxe Martina, Johna Shankse a Harveyho Masona. Úvodním singlem je epická balada Happy, na kterém se podílel Ryan Tedder – spoluautor hitu Bleeding Love.

Sony BMG

 

 

Ida Kelarová a Dužda (Dežo) Desiderius a Jazz Famelija: Aven BachtaleIda Kelarová je jednou z nejrespektovanějších romských zpěvaček a vedle gipsy music se věnuje i jazzu. Propojením obou žánrů se Ida Kellarová věnuje spolu s jejím partnerem Desideriusem Duždou. Aven Bachtale je jejich novou deskou, kterou nahráli se seskupením Jazz Famelija.

Ida Kellarová svojí intuicí a citem vede kapelu od pomalých a smutných skladeb až k závěrečným čardášům. Skladby zpěvačce přímo na tělo napsal již zmíněný Desiderius Dužda.

Indies Scope

 

 

Lucie: The Best OfNa tuzemské scéně 90. let patřila skupina Lucie k nejúspěšnějším, a i když má od roku 2004 pauzu, její fanoušci na ni nezapomněli. Poslední studiovku Dobrá kočzka která nemlsá vydala v  roce  2002, o rok později následovalo živé album Lucie v Opeře a v těchto dnech přichází Lucie se vzpomínkovým The Best Of.

Jde o komplet ve velkém stylu. Vychází v souboru dvou CD a DVD, které obsahují šestatřicet skladem a dvacet čtyři videoklipů.

Universal