Nemanželský pár ve středním věku (Karel Roden a Cathrine Flemmingová) si chce užít v opuštěném domě uprostřed lesa. Vlezou tam bez dovolení a najednou je nějaký blázen tiše zamkne v koupelně a zmizí. Pár brzy pochopí, že tohle bude na dlouho.

Pokud vám to připomíná úvod trapného amerického hororu, tak nejste sami. Užívání béčkových motivů ovšem tímto zdaleka nekončí. Ještě několikrát v průběhu filmu se ukáže např. mlčící malá holčička s rozpuštěnými vlasy (naprostá klasika!) a opakovaně jsme nuceni pozorovat chůzi starce v klobouku temným lesem.

Motivace nejasná, některé dialogy nedávají smysl

První půlhodina filmu se neskutečně vleče a doslova nic se v ní nestane. Nuda houstne. Karel Roden může být charismatický, jak chce, a hrát slušně, ale stejně s tím nic neudělá. Nefunguje to základní - příběh.

Scénář je zpackaný, motivace postav není vysvětlená a část dialogů nedává smysl. Divák se logicky nudí. Nechápe. Proč ten starý chlap někoho zavírá do koupelny? Proč pak běží k manželce a vynadá jí, že má studenou postel? Proč pak zase utíká zpět ke koupelně?

V sále přibývá výbuchů smíchu, když starý muž přehrává vnitřní muka (nikdo nechápe, odkud se vzala) a lítá sem a tam. Nejdříve chce své vězně zabít, pak zase nechce a pořád chodí po lese. Až na konci se dozvíme, že mu byla žena před 30 lety nevěrná a kvůli tomu chce teď zabít úplně cizí lidi.

Nejlepší nechtěný vtip ve filmu je otázka starcovy manželky: "Vzal sis prášky?". Ano, prášky by si manžel vzít měl, ale prášek proti bolení hlavy bude potřebovat i režisér, protože kladných recenzí se dílo asi nedočká.  

Ten starý pan Hitchcock asi sakra dobře věděl, proč to nenatočil. Když napíšete nevěrohodnou blbinu, herci nemůžou dělat nic.

Celkové hodnocení: 40 %