Tentokrát ukázky obsahují skutečně to, co slibují (staré Jacksonovy hity). Neopakuje se tak nedávný trapas, kdy producenti vypustili do rádií údajně novou píseň Michaela Jacksona a ukázalo se, že je to stará píseň Paula Anky, kterou Jackson před čtvrt stoletím nazpíval ve studiu, ale nakonec jí nevydal.

Film This Is It vznikl z materiálů natočených při zkouškách v Los Angeles a Inglewoodu. Do kin jde v České republice 29. října.

"Fanoušci nedávno zemřelého zpěváka budou mít možnost vidět popového krále ve snímku ve vysokém rozlišení a s digitálním zvukem," sdělila Alice Rychlinková z distribuční společnosti Falcon.

Premiéra filmu se koná 27. října v Los Angeles v 18:00 místního času. Akce bude současně zahajovacím aktem pro více než 25 premiér po celém světě. V dalších městech včetně Prahy se budou navazující slavnostní premiéry konat současně.

Michael Jackson zemřel 25. června 2009 uprostřed příprav na sérii koncertů v Londýně. Přepracovaná popová hvězda byla závislá na lécích a toho večera se Michael zřejmě předávkoval. O tom, že má stále mnoho fanatických fanoušků, svědčí prudký vzestup prodejnosti jeho desek v posledních měsících. V den, kdy měl mít první koncert, se v Londýně shromáždily davy jeho přiznivců, jakoby ani nevěřily, že už nepřijede.