Alespoň o tom svědčily reakce diváků v nabitém sále. Opakovaný smích z mnohých scén na plátně zakončil potlesk hercům i tvůrcům, a zábava pak pokračovala i na následujícím rautu. Škoda jen, že se shodou okolností přijeli spolu s filmem do Mikulova podívat jen dva z hlavních představitelů.

Jan Antonín Duchoslav, který však musel odjet ještě se závěrečnými titulky a ruský režisér Vlad Danné, který pak následně hrdinně se sklenkou v ruce zachraňoval celý štáb a snažil se každému odpovědět na cokoli.

"Nebylo to pro mne jednoduché. Ve filmu se objevují fóry a repliky, kterým se už tvůrci při vzniku filmu smáli. Ovšem je to český humor, a tak byl pro mne jen těžko pochopitelný. Ale reakce v kinosále ukázaly, že to bylo opravdu vtipné,“ řekl Novinkám mladý tvůrce. Vzápětí omluvil herce, kteří slíbili se na mikulovskou premiéru dostavit, ale nakonec přijet nemohli.  

Na rautu po premiéře nemohlo víno chybět.

Na rautu po premiéře nemohlo víno chybět.

FOTO: Miroslav Homola, Právo

Částečně se na jejich neúčasti podepsaly nemoci, či premiérová představení, jako v případě Lukáše Langmajera a Kryštofa Hádka, nebo také obavy z nočního cestování přes nebezpečně zasněženou Vysočinu. "Ostatně téměř všichni hlavní představitelé jsou na Mikulovsku již jako doma a seznámili se zde během natáčení se spoustou lidí, a i mimo práci se sem vracejí. Jistě se tady s nimi ještě nejednou setkáme,“ omluvil herce vinař a producent obou snímků Bobule Tomáš Vican.  

Komedii, v níž hlavní roli hraje především krajina pod Pálavou a která je příjemnou propagací vinařské jihomoravské turistiky, čeká další promítání s protagonisty 21. října v Praze. Do distribuční sítě, kde je již o ni mimořádný zájem, se dostane o den později. První díl vidělo v kinech 370 tisíc lidí. Pilotní singl k "dvojce“ cyRáno od Richarda Krajča, jehož oblíbenost na rádiích úspěšně stoupá, slibuje, že stejně úspěšný bude i film, ke kterému byl natočen. A mimochodem, víte čemu se říká moravské müsli? No přece škvarkům. Ty snídají vinaři nejraději…