Hana Marie  Körnerová: Pán hor 2    Rozsáhlá historicko-romantická sága Pán hor mapuje osudy šesti generací šlechtického rodu de Braie od roku 1785.

Sebastian se po politickém skandálu způsobeném sestřenkou Eugénií vrací z Benátek zpět do Francie. Tam se mu brzy po příjezdu narodí první syn Christian. Sebastian - stejně jako jeho otec Edmond - vystupuje po pádu císařství ze státních služeb. Stává se dědicem svého otce, prvním mužem v kraji a zároveň nositelem nenáviděné přezdívky Pán hor.

Ikar, 432 str., váz., 269 Kč

 

 

Candace  Bushnellová: Dům na Páté avenue    Pro hrdinky románu autorky Sexu ve městě Candace Bushnellové je historická budova č. 1 na Páté avenue nezbytností jejich existence a klíčem k privilegovanému postavení.

Pod její střechou se odehrávají a prolínají osudy stárnoucí sloupkařky společenské rubriky, bývalé slavné hollywoodské herečky, dvaadvacetileté příživnice, manželky pohádkově bohatého matematika a dalších obyvatelů. Přestože žádnému zdánlivě nic nechybí, ani jeden není se svým životem spokojený, a postupně každý zjišťuje, že ke štěstí zdaleka nestačí jen přepychový byt.

BB art, překlad Jiřina Stárková, 438 str., váz., 249 Kč

 

 

P. D.  Jamesová: Já si tě najdu    

Já si tě najdu je mysteriózní thriller o  hledání vlastní identity a smyslu existence.

Adoptivní dceři známého psychologa Phillippě je osmnáct let a rozhodne se zjistit, kdo  jsou její skuteční rodiče. Byla adoptována až v devíti letech, ale její předchozí život vymazala ztráta paměti. O svých vlastních rodičích nic neví, zjevují se jí jen idylické útržky obrázků šlechtického sídla, v němž zřejmě prožila rané dětství. Nedbá varování svých adoptivních rodičů a za každou cenu chce znát pravdu. Čeká ji ovšem šokující objev...

Motto, překlad Alena Rovenská, 336 str., váz., 249 Kč

 

 

Terry Pratchett: Magický prazdroj / Soudné sestry    Dvojkniha příběhů z Úžasné Zeměplochy je vázaná v červených deskách se zlatou ražbou a s velmi kvalitním papírem uvnitř, na němž se dobře vyjímají černobílé ilustrace Paula Kidbyho.

Zrodil se mág tak mocný, že proti němu jsou ostatní mágové jen varietní hudlaři, a sama jeho existence přivede Zeměplochu na pokraj panmagické války. Jediný, kdo mu stojí v cestě, je Mrakoplaš, nedostudovaný kouzelník, jenž chce zachránit svět, nebo alespoň tu část, na které se sám právě nachází…

Talpress, překlad Jan Kantůrek, 616 str., váz., 449 Kč

 

 

Ben Pastorová: Vyvolávač ohně    Císařové bažící po moci, záhadní kejklíři, milenci, konkubíny i náboženští fanatici - ti všichni v  napínavém historickém příběhu spisovatelky Ben Pastorové hrají svou roli.

Aelius Spartianus, vysoký důstojník a dvorní dějepisec císaře Diokleciána se dozví o podivném křesťanském knězi, který působí v Trevíru a údajně koná zázraky. Říká se mu  „vyvolávač ohně" a prý nedávno oživil mrtvého.  Aelius je rozhodnut přijít údajnému zázraku na kloub, a tak se pustí do hledání tajemného kněze. Jenže ještě dřív, než se stihne něčeho dopátrat, je znovuvzkříšený muž zavražděn…

Metafora, překlad Jarmila Doubravová, 304 str., váz., 299 Kč