Stephen King: Mrtvá zóna    Příběh Kingova románu Mrtvá zóna z roku 1979  se odvíjí na pozadí skutečných historických událostí ve Spojených státech v sedmdesátých letech a od jeho běžné hororové tvorby se poněkud odlišuje. Obsahuje méně nadpřirozena a šokující brutality, a o to víc se soustředí na psychologickou stránku.

Hlavní hrdina, John Smith po autonehodě upadne na šest let do kómatu. Po probuzení se u něho objeví jasnovidecké schopnosti. Když si jednoho dne náhodou potřese rukou s vlivným politikem, spatří budoucnost celé Ameriky, která je temná, velmi temná..., a John je postaven před nelehké rozhodnutí, co má s touto svou znalostí udělat.

Beta, překlad Tomáš Hrách, 426 str., váz., 289 Kč

 

 

Philip K. Dick: Dr. Krvemsta aneb Jak se nám vedlo po bombě    Postkatastrofický román velmistra žánru sci-fi se odehrává v okolí kalifornského Berkeley a popisuje osud jedné z komunit, které se po atomovém výbuchu snaží přežít na troskách civilizace mezi hordami zmutovaných zvířat. Jediným pojítkem mezi izolovanými komunitami je astronaut Dangerfield uvězněný na orbitě, jenž přeživším lidem přeposílá vzkazy, pouští hudbu a čte romány.

Přes katastrofické ladění jde o jeden z nejutopičtějších a nejoptimističtějších Dickových románů, ve kterém autor vyjadřuje svou víru v dobro a lidskost.

Argo, překlad Bob Hýsek, 260 str., brož., 238 Kč

 

 

Colleen McCulloughová: Bez důkazů    Napínavý příběh z pera známé a oblíbené australské autorky má rychlý spád a spěje k překvapivému rozuzlení.

Komisař Carmine Delmonico se ujímá vyšetřování, poté co v lednici výzkumného ústavu nalezli tělo mladé dívky. Zanedlouho je na zahradě jednoho z vědců objevena další mrtvá a vraždy pokračují - vždy jde o mladičkou míšenku z výborné rodiny, krásnou, chytrou a dobře vychovanou. Brzy je patrné, že vraždy souvisejí s úplňkem...

Knižní klub, překlad Jana Pacnerová, 416 str., váz., 329 Kč

 

 

Simon Mawer: Skleněný pokoj    


Román Skleněný pokoj, který byl inspirován skutečným osudem vily Tugendhat, zaujme od první věty. Na pozadí příběhu jejích majitelů zrcadlí tragédii celého českého národa.

Vysoko na kopci nad Brnem ční zázračný dům. Postaven na míru židovsko-křesťanskému novomanželskému páru vyzařuje bohatství, sebevědomí, krásu a majestátnost. Avšak jen do chvíle, než do země vstoupí nacistické vojsko a manželé musí vilu i zemi opustit. Život vily se s odchodem jejích majitelů ale nezastaví. Přechází z jedněch rukou do druhých...

Kniha Zlín, překlad Lukáš Novák, 392 str., váz., 369 Kč

 

 

Cassandra Clareová: Město z kostí    Zábavná, odvážná a neotřelá fantasy od Cassandry Clareové slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat.

Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy, kterou spáchají tři teenageři se zvláštním tetováním na těle a podivnými zbraněmi v rukou. Mrtvé tělo pak jednoduše zmizí. Tak se Clary poprvé setká s „lovci stínů", bojovníky, kteří mají chránit svět před démony...

Mladá fronta, překlad Eva Maršíková, 416 str., váz., 349 Kč