Truman Capote: Snídaně u Tiffanyho    Capotova novela Snídaně u Tiffanyho je sice prózou nepříliš rozsáhlou, svým významem se však řadí k základním dílům moderní americké literatury.

Hlavní hrdinka knihy, Holly Golightlyová, je dívka lehčích mravů, která má za sebou tvrdé dětství a chce za každou cenu dosáhnout úspěchu. Protože to neumí jinak, používá k tomu svého osobního kouzla a slabůstek starších bohatých pánů. V koutku srdce však touží po klidném a spořádaném životě, který jí symbolizuje nábytek z obchodního domu Tiffany...

Odeon, Překlad Jarmila Fastrová, 96 STR., váz., 196 Kč

 

 

Mickey Spillane: Dlouhé čekání    Mickey Spillane je významným představitelem americké detektivky, především tzv. drsné školy. U nás je znám coby autor série se slavným tvrďáckým detektivem Mikem Hammerem.

V tomto románu se záhadný Johny McBride vrací do města Lyncastle, aby pomstil svého kamaráda. Toho zde údajně podvedli a pak vyštvali pryč. Během napínavého děje však zjišťujeme, že sám Johnny neví nic o své minulosti, protože ztratil paměť, a jedinou jeho utkvělou myšlenkou je touha po pomstě. Ale je jeho pomsta oprávněná?

Albatros Media – Plus, překlad Pavel Medek, 304 str., brož., 279 Kč

 

 

Michael Connelly: Rozsudek ráže 9    Kniha Rozsudek ráže 9 volně navazuje na úspěšný román Advokát s Michaelem Hallerem v hlavní roli. Haller se zde poprvé setkává s nejznámějším autorovým hrdinou - detektivem Harrym Boschem.

Když advokát Michael Haller získá po zavražděném kolegovi Jerrym Vincentovi zavedenou advokátní kancelář, spousta lidí mu závidí. Mezi nově nabytými klienty je totiž i filmový magnát Walter Elliot obžalovaný z dvojnásobné vraždy. Jeho ostře sledovaný případ je zárukou vítané mediální pozornosti. Haller ovšem netuší, že mezi Vincentovým zavražděním a Elliotovou obžalobou může existovat spojitost¨...

Domino, překlad Jiří Kobělka, 424 str., váz., 249 Kč

 

 

Junot Díaz: Krátký, leč divuplný život Oskara Wajda    Junot Díaz je americký autor původem z Dominikánské republiky, který si získal nadšené čtenáře a posléze i Pulitzerovu cenu právě tímto románem.

Hlavní postava Oskar je milý, ale značně obtloustlý nýmand, který v New Jersey sní o tom, že se stane dominikánským Tolkienem a že díky tomu najde konečně lásku. Možná se mu to ale nikdy nemá splnit, protože jeho rodinu už po několik generací pronásleduje prastará kletba zvaná fukú...

Argo, překlad Barbora Punge Puchalská, 316 str., váz., 358 Kč

 

 

Anne Perryová: Tvář cizince    Na pozadí viktoriánského Londýna s jeho kapsáři, lichváři a pouličními metaři, s jeho magnáty a ovdovělými paničkami, vytvořila Ann Perryová dynamický detektivní příběh s poutavou zápletkou.

Vyšetřování vraždy Joscelina Greye, nejmladšího syna bohaté a vlivné rodiny Shelburnů, je svěřeno Williamu Monkovi. Ten se právě vrací z nemocnice po svém zranění hlavy, které utrpěl pádem z drožky v jedné z londýnských ulic. Díky tomuto úrazu trpí částečnou amnézií. Navíc vše nasvědčuje tomu, že je sám s případem brutální vraždy úzce propojen...

Moba, překlad Petr Němec, 304 str., váz., 279 Kč