Dr. Gregory House je lékařský génius, který vede tým zaučujících se diagnostiků na fiktivní nemocnici v New Jersey. Na začátku každé epizody je nám představen pacient, u nějž se projevují více či méně tajemné symptomy. Ty se lékařský tým následující dny snaží vyřešit a vyléčit. Nutno podotknout, že si doktor vybírá pouze zajímavé případy, které vybočují z normálu.

Obliba i mimo televizní svět

V České Republice stále narůstá počet diváků, kteří o pondělních večerech zasednou před televizi a na necelou hodinu se ponoří do světa lékařů, pacientů a jejich osudů.

Na různých internetových fórech vznikají komunity zabývající se tímto seriálem - vyhledávají novinky z oblasti seriálu, rozhovory, zajímavosti a umísťují je na stránky, kde je dále rozebírají. Fenoménu Dr. House se u nás podařilo obstojně zakořenit.

Z obrazovek jen tak nezmizí

Doposud se v ČR vysílaly čtyři série, tudíž jsme mohli krok po kroku pozorovat vývoj jednotlivých postav a sledovat směr, který seriál nabral. Nyní běží druhým týdnem sezóna pátá, ve které opět dojde k velkým dějovým proměnám a kde může náročný divák očekávat mnohé.

Nejenom u nás se Dr. House těší velké oblibě. Úspěchy sklízí celosvětově, a proto bylo producentsky rozhodnuto o natočení ještě minimálně jedné až dvou sezón. Rodina představitele hlavní role Hugha Laurieho se dokonce na nějaký čas přestěhovala z Británie do Spojených Států, aby mohla být blízko otce rodiny.

Některá ocenění seriálu:

  • BMI ceny ve Filmu & TV - Vítěz BMI TV hudebních cen (2005)
  • Zlatý Glóbus - Nejlepší herecký výkon v televizním dramatickém seriálu - Hugh Laurie (2006, 2007)
  • Satellite Awards - Nejlepší herecký výkon v dramatickém seriálu - Hugh Laurie, Nejlepší televizní drama (2006)
  • Screen Actors Guild Awards - Výjimečný herecký výkon - Hugh Laurie (2007)