Dnes zveřejněná novinka má být pokračováním Šifry mistra Leonarda (Da Vinciho kódu). Děj se odehrává v průběhu 12 hodin ve Washingtonu a opět v ní figuruje harvardský profesor Robert Langdon. Kritici očekávají, že Brownův nový román se stane knižním hitem letošního roku.

Zatímco ale "Šifra" svého času rozzuřila Vatikán kvůli tvrzení, že Ježíš Kristus se oženil s Máří Magdalenou a zplodil s ní dítě, "Symbol" nadchl svobodné zednáře.

"Jsme velmi potěšeni, že v této knize není nic, co by uráželo mou organizaci. Dává nám to příležitost trochu se otevřít," řekl podle agentury Reuters velmistr zednářské lóže australského Nového Jižního Walesu Greg Levenston. Podle něj jsou australští zednáři knihou tak nadšeni, že založili knižní klub, ve kterém o ní chtějí začít od příštího týdne diskutovat.

Brownovy příběhy se odehrávají na pozadí historických faktů, které si autor interpretuje po svém. Právě tím podle expertů dosahují velkého úspěchu u svých čtenářů. Ve světě se prodalo na 80 miliónů výtisků Brownových románů, které byly přeloženy do více než 40 jazyků. Tím se tento autor stal jedním z nejbohatších spisovatelů světa.

V Česku by kniha měla vyjít v únoru příštího roku v nakladatelství Argo. "S tímhle románem jsem měl zvláštní a úžasný dlouhodobý vztah. Vetknout pět let přípravného studia materiálu k románu do rámce dvanácti hodin mě fascinovalo, byl to úžasný rébus. Život Roberta Langdona rozhodně probíhá daleko rychleji než ten můj," citovalo Argo Browna.