Robert Ludlum: Rhinemannova výměna    Rober Ludlum je považován za otce špionážního thrilleru, jeho román Rhinemannova výměna se odehrává v roce 1943 v Argentině.

V Buenos Aires se schází elita špionážních služeb z celého světa, aby tam dohodly podmínky spolupráce na tajném zbrojařském projektu. Intenzivní jednání na nejvyšší úrovni se soustřeďují kolem německého průmyslníka Ericha Rhinemanna. V Argentině plní svou misi i americký agent David Spaulding. Je přesvědčen, že i jeho zásluhou válka brzy skončí, ale postupně zjišťuje, že byla uzavřena nejděsivější dohoda, jakou kdy válčící strany uzavřely....

Domino, překlad Dalibor Míček, 480 str., váz., 299 Kč

 

 

Danielle Steelová: Milost    Jedna z nejoblíbenějších autorek románů pro ženy Danielle Steelová opět zavede čtenářky od blyštivého světa showbysnysu, kde není všechno zlato co se třpytí.

Je teplý květnový večer a v hotelu Ritz-Carlton v San Francisku se koná velkolepá dobročinná akce. Před půlnocí se všem přítomným zachvěje zem pod nohama. Tříští se sklo, hasnou světla a lidé začínají křičet... Přesouváme se do blyštivého prostředí showbyznysu v Los Angeles; souběžně se životem mladé popové hvězdy poznáváme atmosféru dobročinných misií, polní nemocnice i nabubřelých společenských akcí.

Ikar, překlad Martina Káňová, 360 str., váz., 249 Kč

 

 

Colleen McCulloughová: Ptáci v trní    Australská prozaička Colleen McCulloughová, volně inspirovaná osudy vlastní rodiny, v romantickém románu Ptáci v trní líčí více než půl století v životě farmářského rodu Clearyů.

Do popředí vystupují postavy farmářské dcery Meggie a mladého kněze Ralpha de Bricassarta. Osudově spjatí skrývaným milostným vztahem, sebevědomá a přitom křehká Meggie a ctižádostivý, ale vnitřně rozpolcený Ralph jsou svým poutem celoživotně poznamenáni navzdory dlouholetému odloučení.

Knižní klub, překlad Soňa Nová, 528 str., váz., 329 Kč

 

 

Warren Ellis, Darick Robertson: Transmetropolitan: Zpátky v ulicích    Legendární scenárista Warren Ellis a kreslíř Darick Robertson vrážejí zapálenou cigaretu do oka budoucnosti. Transmetropolitan: Zpátky v ulicích shrnuje prvních šest čísel jejich neblaze proslulého komiksového eposu.

Vysloužilý novinář Spider Jerusalem se musí vrátit z klidu hor zpět do jeho přirozeného - a nenáviděného - prostředí: do Města. Hluk. Špína. Energie. Příběhy. Město pulzuje a jiskří životem, mění se každým dnem, mutuje každou vteřinou. Pro novináře, který si v tom všem udrží duševní příčetnost, je to ráj.

BB art & Crew, překlad Darek Šmíd, 144 str., brož., 349 Kč

 

 

Lan Pham Thi: Bílej kůň, žlutej drak    „Jsem Češka. Narodila jsem se tady. A nejspíš tu i umřu," konstatuje devatenáctiletá autorka. Ale vzápětí dodává: „Jsem Vietnamka. Pro všechny. Navždy." Mezi těmito póly také osciluje ve svém autobiograficky laděném díle Bílej kůň, žlutej drak.

Příběh, zasazený do města Písku a vyprávěný mladou dívkou, zahrnuje vedle popisů všednodenního života vietnamské komunity řadu sociálněkritických motivů. Čteme o rasismu a jeho propojení s místní elitou, dozvídáme se o vypálení vietnamského obchodu, o korupci a ponižování ze strany městských úředníků. Jsou tu i optimističtější momenty - rodině se nakonec podaří otevřít vysněnou restauraci Dračí zátoka...

Knižní klub, 144 str., váz., 199 Kč