Allen letos při návštěvě Paříže řekl, že by byl nadšen, kdyby se v jeho filmu objevila bývalá modelka a zpěvačka, která je od loňska ženou francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho. Režisér se tehdy s prezidentským párem ve metropoli nad Seinou sešel.

"Jsem si jistý, že by mohla být úžasná," vysekl Allen v červnu poklonu manželce prezidenta. Podle něj má Bruniová-Sarkozyová charisma, umí vystupovat, diváci ji znají, a mohla by být obsazena do různých rolí. "Zatím ještě nemám příběh, ale možná se jí zeptám, jestli by jí to zajímalo," uvedl tehdy Allen, který chce příští léto natáčet v Paříži.

El Mundo píše, že francouzská první dáma přijala nabídku účinkovat ve filmu, který třiasedmdesátiletý Allen začne točit příští rok. Podle francouzského deníku Le Parisien ale zatím žádná smlouva uzavřena nebyla.

Bruniová už hrála

Bruniová-Sarkozyová se zatím objevovala ve filmech sporadicky, většinou šlo o drobné role, v nichž hrála sama sebe. Objevila se například v roce 1994 ve filmu Roberta Altmana Pret-a-Porter, v němž satiricky ztvárnil svět špičkové módy. Ve stejném roce hrála i ve francouzském filmu Paparazzi.

Ani po svatbě se Sarkozym se tato jednačtyřicetiletá kráska italského původu nezřekla své nadějné pěvecké kariéry a vydala nové album. Přestala však koncertovat; na pódiu se od vdavek objevila živě pouze jednou - letos v červenci na koncertu k 91. narozeninám jihoafrického exprezidenta Nelsona Mandely.

Allen je známý tím, že ve svých filmech dává velký prostor ženským rolím, do nichž obsazuje charismatické herečky - Miou Farrowovou počínaje a Scarlett Johanssonovou prozatím konče.