List Jediot Achronot uveřejnil několik obrázků z výstavy a vzbudil tak velice prudkou reakci veřejnosti i politiků. Zatím převládalo zhnusení a volání po zákazu výstavy.

Výstava s názvem "Žena, matka, vražedkyně" ukazuje sedm Palestinek, které vraždily Izraelce, mezi nimi například ženu, která v roce 2003 v restauraci v Haifě usmrtila 21 lidí.

Výtvarnice Lilia Chaková a Galina Bleichová tvrdí, že jejich obrazy atentátnice odsuzují: "Úlohou moderního umění je klást otázky a my se ptáme, jak se může z ženy stát teroristka?"

Politik: Svoboda projevu má hranice

Příbuzné obětí to ale nezajímá a cítí se uraženi. Např. Izraelka, jejíž dcera Racheli zemřela při výbuchu v jednom supermarketu, se domnívá, že umělkyně "jsou hloupé a zlé" a jde jim jen o to, aby se dostaly do médií. "To nemáte ani kousek soucitu?" ptá se jich na stránkách listu Jediot Achronot.

Konzervativní politici požádali o zákaz výstavy. "Pro tisíce Izraelců, kteří trpí terorem sebevražedných atentátů, je tohle hlasitý políček," tvrdí poslanec Ofir Akunis ze strany Likud. Domnívá se, že svoboda projevu má hranice a demokracie, která chce chránit sama sebe, musí takové výstavě zabránit.

Mezitím byly podle internetového serveru Jediot Achronot obrazy z výstavy odstraněny.