"Barbora Tachecí si bude do studia zvát osobnosti z politického a veřejného života a diskutovat se bude vždy na aktuální téma. Celý tento nový zpravodajský projekt je nyní koncipován hlavně jako předvolební speciál," upřesnila mluvčí Primy Jana Kocová.

"Barbora Tachecí je bez diskuse jednou z nejzkušenějších moderátorek. Netajíme se tedy tím, že jsme velmi rádi, že právě ona je nejnovější posilou našeho zpravodajství. Jsme přesvědčeni, že diváky Barbora Tachecí a její Fakta zaujmou,“ uvedl Marek Singer, generální ředitel Televize Prima.

Sama Tachecí řekla, že ji zlákal formát každodenního svižného rozhovoru s výraznou osobností a Jitka Obzinová jako šéfka tohoto projektu.

Tachecí má zkušenosti z rádia i televize

Tachecí pracovala v 80. letech jako ekonomická redaktora v ČRo. Ekonomice se pak věnovala od roku 1992 v České televizi. Následně pracovala jako ředitelka PR v Investiční a poštovní bance. Od roku 2002 byla programovou ředitelkou Frekvence 1.

V roce 2007 nastoupila jako šéfka veřejnoprávního Radiožurnálu a provedla na stanici několik výrazných změn, které se setkaly s bouřlivou negativní odezvou veřejnosti. Posluchači začali sepisovat proti novému Radiožurnálu petice a to vyústilo v odvolání Tachecí v únoru 2008.