„S Pinocchiem jsem se poprvé setkal ve formě televizních večerníčků s Ladislavem Peškem,“ říká Jiří Macháček. „Namlouvání mne bavilo a dělal jsem to s představou, že pak budu moci pohádku pustit svým dětem. 2CD jsem nahrál především pro ně, ale i pro ostatní děti a jsem zvědavý, jak audioknihu přijmou. Při namlouvání jsem se snažil o to víc, než kdybych děti neměl,“ dodává herec a zpěvák Macháček.

Apel na morálku

Režisér audioknihy František Špergr doplňuje: „Příběh v sobě ukrývá morální apel v tom, že člověk by se měl chovat slušně ke svým rodičům i k lidem, také zvířatům, které během své životní pouti potkává. Dále, že bez práce nejsou koláče, to Pinocchio pozná mnohokrát na vlastní kůži. Také i to, že základem toho, aby se v životě uplatnil, je dobrá práce ve škole.

Kromě barevnosti příběhu, množství figurek, různých barev hlasů, se kterými se Jiří Macháček popral se ctí, má audiokniha i didaktický účel. Pomáhá rodičům vychovávat jejich děti při poslechu.“

Příběh vypráví o tom, jak malý dřevěný panáček Pinocchio chce být opravdovým, živým klukem. Svými neplechami dělá „tatínkovi“ řezbáři samé starosti. Pinocchio po četných dobrodružstvích zmoudří, zbaví se svého dřevěného těla a stane se opravdovým chlapcem.