"Drsný snímek s motivem úniku před nevypovězenou minulostí, ale hlavně sesterské lásky a odpuštení, byl vybrán do soutěžní sekce Týden mezinárodní kritiky - 24 International Film Critics´ Week," sdělil Petr Slavík z Bontonfilmu.

Sekce s maximálním počtem sedmi filmových debutů z celého světa Týden mezinárodní kritiky (International Film Critics´ Week) byla založena již před 24 lety jako nezávislá sekce mezinárodního filmového festivalu v Benátkách ve stejné tradici jako Critic´s Week v Cannes nebo na Berlinale.

Film může získat v sekci cenu dotovanou částkou 5000 eur a se všemi ostatními celovečerními režijními debuty bude v Benátkách soutěžit i o cenu Benátský Lev Budoucnosti známou též jako Cena Luigiho de Laurentise.

Podrazy a odpuštění

Hlavní hrdinkou Lištiček je Slovenka Alžběta, která se snaží najít nový domov v Irsku. Chce si tam najít muže, částečně proto, že její skutečný domov na východním Slovensku bude brzo srovnaný se zemí, aby se tam mohla stavět nová dálnice.

Sestra Martina se jí snaží v Irsku pomoci. Alžběta však její pomoc odmítá. Zdá se, že žárlí na zdánlivě bezstarostný, lepší život Martiny. Mezi oběma sestrami je napětí. Alžběta se rozhodne zůstat na vlastní pěst v Dublinu. Seznamuje se s podivnou osůbkou Zuzanou, která Alžbětu mění. Postupně se odhaluje, že každá z postav má nějaké nepěkné tajemství z minulosti.

Čeští diváci film uvidí až 17. září, kdy má distribuční premiéru.