Poprvé jste v České republice vystupoval v roce 1998 s Genesis a od té doby jste se sem vrátil několikrát. Co jste v naší zemi prožil?

Pokaždé vřelé přijetí a dobré publikum. Češi mají dobrou duši a charakter. Jsem moc rád, že se k vám teď vracím s kapelou. Moc se na koncerty těším.

V sobotu vystoupíte ve Strážnici jako Ray Wilson and Stiltskin. Proč ne pouze jako Stiltskin?

Za posledních třináct let jsem se stal známějším pod svým vlastním jménem, ale nyní hraji opět s kapelou Stiltskin. Koncerty se skládají z mých sólových písní, z písní z dob Genesis, ale i písní z obou alb Stiltskin, The Mind’s Eye a SHE. Upravuji sety, až když vidím své publikum. Podle toho, jak na co reaguje, se rozhoduji, co budu hrát. Každopádně to bude legrace, to si jsem jistý.

Prošel jste kapelami Stiltskin a Genesis, spolupracoval jste s různými umělci (Scorpions, Armin Van Buuren...). Proč jste neskončil jako regulérní frontman nějakého uskupení?

Jsem nepokojný a neustále se snažím zkoušet nové věci. Miluji na své kariéře její různorodost. Lidé, kteří mě znají, už si zvykli ji od mých koncertů očekávat.

Festival, na kterém budete hrát, se jmenuje Festival Slunce. Jsou vaše písně prosluněné?

Obvykle ne, ale skladba Lemon Yellow Sun by mohla fungovat, že?

Nesou texty na vašem nejnovějším albu Propaganda Man nějaké poselství?

Mé texty vždy nějaké obsahují. Poslední album hovoří o klíčových aspektech života. O míru, důvěře, pravdě, slušnosti, bezúhonnosti a podobně.