Cenzoři z ministerstva se domnívají, že film "neodůvodněně zobrazuje genitálie" a navíc ukazuje "homosexuální zvrácenosti". Zákaz filmu v době internetu je nesmyslný. Bude mít za následek jen to, že se zvýší zájem o pirátské kopie a distributor prodělá. 

Plná verze filmu je např. ve Velké Británii přístupná od 18 let, v některých jiných státech je naopak přístupná mládeži. Minulý Cohenův film Borat byl částečně zakázán v Kazachstánu a v Rusku, ale lidé si ho tam prý kupovali ve velkém množství na DVD.

V Americe a Británii je Bruno na vrcholu žebříčků návštěvnosti a podobný výsledek se dá očekávat i v Česku, kde bude uveden v srpnu.

Rakousko je v pohodě

Dokonce i v Rakousku, které je terčem většiny vtipů v tomto filmu, se Bruno líbí. Prostřednictvím postavy rakouského homosexuála Bruna v něm Cohen zesměšňuje umělý svět módy, ale zároveň si dělá legraci z předsudků o gay komunitě. Některé narážky na 2. světovou válku, Hitlera nebo Arnolda Schwarzeneggera jsou velmi provokativní, ale Rakušané se jimi baví.

Podle komentáře deníku Der Standard zavládla v zemi "Brüno-horečka", přestože film si pohrává s nepěknými klišé o homosexualitě a o nacismu, což je pro Vídeň obzvlášť bolestné téma. Podle listu Wiener Zeitung je Bruno srandovní a nikomu neškodí.

Ve Standardu byl uveřejněn i rozhovor s Norbertem Kettnerem, šéfem vídeňského svazu turismu. Ten se domnívá, že film nemůže Vídni uškodit. "Pokud se na základě mediálního poprasku kolem filmu a jeho klišé začne více lidí zajímat o dovolenou u nás, tak mi to vyhovuje," řekl Kettner.