Bruce Springsteen se narodil v New Jersey v roce 1949 a ve třinácti propadl rocku, když viděl v televizi vystupovat Elvise Presleyho. Okamžitě si pořídil kytaru, cvičil a během šedesátých let prošel mnoha kapelami, jejichž jména už odvál čas.

V roce 1972 se dostal pod křídla Columbia Records a zformoval skupinu později známou jako E Street Band. Debut Greetings from Asbury Park N.J. vzbudil rozruch a následovala dlouhá řada dalších úspěšných desek jako Born to Run a Darkness on the Edge. Nejslavnější deskou a komerčním vrcholem tvorby zpěváka, který si v mládí vysloužil přezdívku Boss, je dodnes Born in the U.S.A. z roku 1984, na které se přiklonil k hymnickým refrénům a rádiovému zvuku.

Kompilace Greatest Hits přináší slušnou porci hitů - 18 tracků, mezi kterými nechybí prastará Blinded By The Light, Born to Run, Badlands, Dancing in the dark i ona notoricky známá Born in the U.S.A. 

Springsteen však není jen rocková hvězda v typické póze dirigující davy, jeho druhou tvář reprezentují zadumané folk-bluesové desky. Tato kapitola ale nepatří do historie E Street Bandu a Greatest Hits jí nezachycují.

Bruce Springsteen a E Street Band: Greatest Hits, Sony Music 2009