"Chceme tím prostě jen vzdát Michaelovi hold," prohlásila. "Nechceme být považováni za někoho, kdo se v souvislosti s jeho úmrtím snaží využít situace."

Jackson pracoval na nové hudbě několik let spolu s hiphopovými a rythm and bluesovými hvězdami jako Will.i.m, Ne-Yo a Akon.

"Hlad (po novém materiálu) tady rozhodně je," řekla Ghostová rádiu BBC 6 Music. "Pokud vydáváme něco z dosud nevydaného materiálu, musí to být fantastické, a v žádném případě to nesmí uškodit jeho odkazu či jeho legendě. A já nic takového v Epic nepřipustím."

Staré desky se teď prodávají výborně

Uvedla také, že nemá představu, kdy nahrávka vyjde. "Zatím jsme nerozhodli, protože chceme uctít jeho památku, a nechceme, aby si někdo myslel, že se na tom snažíme vydělat."

Vydání nové nahrávky se pravděpodobně zpozdí také vzhledem k právním jednáním o Jacksonově majetku. Amanda Ghostová, známá především jako producentka a skladatelka spolupracující s takovými hvězdami jako Beyoncé, Shakira a James Blunt, je první hudebnicí jmenovanou do čela významné nahrávací společnosti.

S Jacksonem se poprvé setkala letos v únoru, když mu předávala ocenění za to, že je nejprodávanějším umělcem Epic Records.

Michael Jackson byl jednou z nejúspěšnějších osobností populární hudby všech dob. V posledních letech jeho popularita poněkud klesla, ale jeho skon zájem o jeho nahrávky znovu oživil. Smrt padesátiletého "krále popu" 25. června zastihla v době, kdy se připravoval na nové turné. Její příčina nebyla dosud oficiálně stanovena. Podle agentury Nielsen SoundScan se minulý týden prodalo 800 000 Jacksonových alb - téměř dvojnásobek ve srovnání s předchozím týdnem.