Alec Baldwin se hlásí k Demokratům. Na svém blogu uvedl, že služba voličům je pro něj posvátný úkol a o své kandidatuře uvažuje seriózně. Neuvedl však, o jaký konkrétní úřad chce usilovat. Odmítl jen spekulace, že bude soupeřit se senátorem Joe Leibermanem z Connecticutu.

V interview pro časopis Playboy se svěřil, že rodný New York by nikdy neopustil a zmínil se, že z tamní scény odešly dvě největší politické postavy - Hillary Clintonová a Eliot Spitzer. Další volby do Kongresu čekají Američany až v roce 2012.

Alec Baldwin patří v Hollywoodu k často obsazovaným hercům, nicméně většina jeho filmů nemá u kritiky právě "áčkovou" pověst. K těm slavným patří thriller Na ostří nože, Hon na ponorku nebo Beetlejuice. V poslední době hrál třeba v oceňované komedii Smolař (nominace na Oscara) a v romantické komedii Kamarádova holka, která byla naopak nominována na anticenu Zlatá malina. Podobně dopadla i Holka z předměstí. Z průměrnosti se nevymanil ani krimi thriller Zákony Brooklynu.

Reagan, Schwarzenegger, Penn a další

Přechod herců do politiky má v USA dlouhou tradici. Nejznámějším americkým hercem - politikem byl v minulosti prezident Ronald Reagan, který hrál hlavně ve 40. a 50. letech minulého století. V současnosti je např. Arnold Schwarzenegger guvernérem státu Kalifornie.

Herec Kal Penn zase nedávno odešel z úspěšného televizního seriálu Dr. House a začal pracovat pro prezidenta Baracka Obamu v oblasti vztahů s veřejností. Stejně jako Baldwin si tímto krokem nemohl finančně polepšit. Jednatřicetiletý herec sdělil novinářům, že se cítí být povolán ke službě veřejnosti.