21:43: Obřad končí, rakev byla odnesena ze sálu, na obrazovce se opět promítají fotografie Michaela Jacksona.

21:42: S pláčem přišla dvanáctiletá Jacksonova dcera Paris. „Tatínek byl nejlepším otcem, jakého si umíte představit, strašně ho miluju,“ řekla se zlomených hlasem.

21:36: Se slzami v očích mluví Jacksonův bratr Marlon. Za ním stojí členové rodiny. Muži mají žluté kravaty, v klopách červené růže, stejné jako jsou na rakvi. Marlon Jackson vzpomenul na to, jak s bratrem vyrůstal a také na to, jak ho později lidé pronásledovali. "Možná, že ti teď dají pokoj," uzavřel.

Jacksonova rodina v sále Staples Center

Jacksonova rodina v sále Staples Center

FOTO: Harrison Funk, Reuters

21:33: Na pódiu se sešli smuteční hosté, zazpívali píseň We Are The World, a poté píseň Heal The World

21:12:  Vystoupil zpěvák Usher s písní Gone Too Soon. Po písni sešel dolů kondolovat rodině a sklonil se před Jacksonovou matkou Katherine.

21:03: Mluví Sheila Jackson Leeová členka Kongresu za stát Texas. „Nazývám Michaela Jacksona dobrým samaritánem, připomněla jeho aktivity v boji s chudobou a AIDS. "Uskutečnil opravdový americký příběh, bojoval za toleranci a bojoval dobrou bitvu," řekla.

20:55: Mluví Bernice Kingová, dcera bojovníka za práva černochů Martina Luthera Kinga.

20:40: Se slzami v očích mluví herečka Brooke Shieldsová, herečka a přítelkyně zesnulého. Vzpomíná na jejich přátelství. Oba kariéru začínali jako děti. "Oba jsme potřebovali být brzy jako dospělí, ale když jsme byli spolu, byli jsme jako malé děti," řekla.

20:32: Při projevu reverenda Ala Sharptona lidé tleskají ve stoje. Vyzvedl roli rodiny. Jackson podle něj překonal bariéry, jak rasové tak sociální. Jackson pocházel z dělnické rodiny.

20:22: Jeniffer Hudsonová s kapelou zpívá Jacksonovu slavnou píseň Will You be There. Za ní stojí sboristé se žlutými růžemi v klopách.

Text písně Michaela Jacksona Will You Be There běžel na obrazovce ve chvíli, kdy song zpívala Jeniffer Hudsonová.

Text písně Michaela Jacksona Will You Be There běžel na obrazovce ve chvíli, kdy song zpívala Jeniffer Hudsonová.

FOTO: repro CNN, Reuters

20:18: Johnson vzpomíná na historku, jak si s Jacksonem na prvním setkání dával grilované kuře v jeho domě. "Seděli jsme na zemi a jedli jsme kuře z fast foodu," řekl.

Bývalá hvězda NBA Magic Johnson vzpomínal na přátelství s Jacksonem

Bývalá hvězda NBA Magic Johnson vzpomínal na přátelství s Jacksonem

FOTO: Mario Anzuoni, Reuters

20:17: Mluví basketbalisté Kobe Bryant a Magic Johnson.  „Michael se vždy staral o ty, kteří byli potřební, dokonce byl zapsán do Guinessovy knihy rekordů, jako popová hvězda, která dala největší charitativní dar,“ řekl Brynat.

20:09:  „To je chvíle, o které jsem si přál, abych ji neprožil,“ řekl zpěvák a producent Stevie Wonder. Na pódiu zahrál na piáno píseň, kterou při příležitosti obřadu složil .Píseň nazval Never Dreamed You’d Leave in Summer. (Nikdy jsem si nemyslel, že odejdeš v létě)

20:04: ve Staples Centru se na obrazovce promítá střihový pořad ze života a především z koncertů zpěváka.

19:51:  Lionel Richie zpívá píseň Jesus is Love.

19:47: Mluví americká zpěvačka a herečka Queen Latifah. „Michael byl největší hvězdou na světě (...) Všichni ho postrádáme, ale víme, že jsme ho měli," řekla.

Projevy smutečních hostů provázely obrázky ze života a koncertů Michaela Jacksona.

Projevy smutečních hostů provázely obrázky ze života a koncertů Michaela Jacksona. Vlevo dole hovoří Queen Latifah

FOTO: Wally Skalij, Reuters

19:42: Mariah Carey zpívá píseň I'll Be There, s níž se zpěvák proslavil s rodinnou skupinou Jackson 5.

19:39: Úvodní slovo pronesl rodinný přítel páter Lucious Smith.  "Je nám těžko, protože tento člověk, bratr, otec, přítel odešel příliš brzy," řekl.

19:34: Na pódium přišel sbor a zpívá spirituál, za jeho zvuků je do sálu přinášena rakev. Byla položena pod pódium mezi květiny. Na rakvi je obří kytice červených růží.


Bratři Michaela Jacksona doprovázejí rakev s králem popu na pódium ve Staples Center.

FOTO: Reuters

19:18: V aréně se nyní nic neděje. Organizátoři chtějí, aby byl program překvapení. Rakev s tělem umělce zatím na pódiu není.

19:12: na pódiu čte moderátor večera vzkaz Jacksonovy přítelkyně Diany Rossové a Nelsona Mandely.

19:06 - Na pódiu se chystají hudebníci. 

18:45 - Kolona aut sjela z dálnice a míří k aréně, jejíž okolí lemují davy lidí.

18:24 - Na akci má Jermaine Jackson zazpívat píseň Smile, k níž hudbu složil Charlie Chaplin. Jennifer Hudson bude zpívat Will You Be There, Lionel Richie zase We Are The World, při níž se k němu přidají další.

Pohřební limuzína odváží rakev s Michaelem Jacksonem ze hřbitova Forest Lawn do Staples Center, kde se koná rozlouční veřejnosti s králem popu.

:. Pohřební limuzína odváží rakev s Jacksonem ze hřbitova Forest Lawn do Staples Center.

FOTO: Reuters


18:20 - Kolona aut s pozůstalými se vydala městem na veřejnou vzpomínkovou akci. Vůz s Jacksonovou rakví jede čtvrtý. Cesta k aréně po prázdné silnici trvá okolo 25 minut.

18:03 - Začátek vzpomínkové akce v Staples Center byl odložen o půl hodiny na 19:30 SELČ.

17:59 - Z obřadní síně vynášejí Jacksonovu rakev a nakládají ji do jednoho z černých rolls-royceů. Opodál je připraven vrtulník pro případ potíží.

17:35 - CNN potvrdila, že rakev s Jacksonem bude na vzpomínkové akci. Spekuluje se, zda bude tělo vezeno v průvodu, nebo poletí v helikoptéře. Pořadatelé začali vpouštět lidi do arény Staples.

17:32 - K aréně Staples přicházejí stovky Jacksonových fanoušků. Pouze 11 000 jich dostalo lístky. Na bezpečnost v okolí dohlédne 1400 policistů navíc.

17:24 - Účastníci vstupují do obřadní síně "Hall Of Liberty" se zpožděním. Vzpomínková akce ve Staples Centru zřejmě také začne později než v avizovaných 19:00 SELČ.

17:18 - K hřbitovu Forest Lawn v Hollywood Hills přijely první černé limuzíny s rodinnými příslušníky.

16:50 - Policie pro konvoj aut s pozůstalými zablokovala část příjezdové dálnice k místu konání rodinného obřadu.