Letošní návštěvnost hodnotí pořadatelé jako nadprůměrnou. Důležitým faktorem bylo počasí, které se letos vydařilo a návštěvníci si užívali slunečných dnů. Jediný krátký déšť zastihl festival v pátek po otevření areálu.

"V neděli jsem se procházel areálem dvacet minut před koncem Kooks a měli plno. Ve stejnou dobu však bylo plno i na Ska-P, kterým zbývalo dvacet minut do vystoupení. Takže byly dva plnohodnotné kotle na kapely různých žánrů," popisoval situaci dramaturg festivalu Petr Fořt.

Placebo na Rock for People 2009

Placebo na Rock for People 2009

FOTO: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

První velké skupiny fanoušků se tvořily v pondělí před vystoupením skupin Clou a Sunshine, které dostaly publikum do příjemné nálady.

Na Gogol Bordello už v kotli pod pódiem tančilo několik tisíc lidí. Během vystoupení britské skupiny Bloc Party publikum přímo vřelo, částečně také proto, že zpěvák Kele Okereke se prošel mezi diváky. 

Block Party na Rock for People 2009

Block Party na Rock for People 2009

FOTO: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Placebo dostalo svými hity fanoušky do extáze, kterou umocnil dvojitý přídavek. Hráli především známé hity, melancholické i trochu drsnější.

Gogol Bordello na Rock for People 2009

Gogol Bordello na Rock for People 2009

FOTO: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Následovala britská skupina Underworld, velká legenda taneční hudby přestavila pár nových  skladeb.  

Underworld na Rock for People 2009

Underworld na Rock for People 2009

FOTO: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Krátký rozhovor se Stefanem Olsdalem, baskytaristou skupiny Placebo
V České republice jste hráli už několikrát, jaké je české publikum?
V Česku jsme minule měli velkou show v Praze na United of Islands, která se mi moc líbila. Hlavně díky Vltavě. S českým publikem máme dobrý vztah, jelikož zpíváme anglicky, přijímají naší hudbu na celém světě. Je báječné, že můžeme mít fanoušky v Česku a dalších mnoha zemích.
Slyšel jste někdy nějakou českou skupinu?
Myslím, že ne.
Kde berete inspiraci pro vaše písničky?
Píšeme písničky od dob, kdy jsme byli teenageři. Pro nás je to způsob jak se vyjádřit, inspirace je pro nás úplně všude.
Hrajete raději na festivalech nebo v klubech?
Je to velký rozdíl hrát na festivalu, který je tak trochu jako velká párty, kde lidé pijou pivo a baví se celý víkend. Naopak v hudebním klubu si můžete připravit a lépe zkontrolovat ozvučení. Je to příjemnější, můžeme zde předvádět daleko zajímavější a kreativnější show. Na festivalu se schází ruzní posluchači a všichni nejsou našimi fanoušky, proto se musíme daleko více soustředit na přípravu a hrát hlavně slavné hity. 
Kým pro vás byl Michael Jakson?
Pro mojí, ale i mnoha dalších generací byl Michael Jakson idolem. Byl to úžasný muzikant, skvělý umělec. Je to veliká škoda.
Plánujete další desku za tři roky, abyste dodrželi interval tří let?
Nedívám se tolik do budoucnosti, maximálně tak dva tři týdny dopředu.
Máte nějaký vzkaz pro fanoušky?
Děkujeme za podporu a těšíme se na další vystoupení

 

Baskytarista Placebo Stefan Olsdale na Rock for People 2009

FOTO: Ondřej Lazar Krynek, Novinky