Steven Spielberg a George Lucas podle IESB.net a BBC připravují tři celovečerní trháky a Shia LaBeouf už měl podepsat smlouvu pro všechny plánované snímky. Servery se zároveň zarážejí nad tím, že k hraní ve stejných filmech se zavázala i hvězda starých Indiana Jonesů Harrison Ford.

Není jasné, v jakém časovém rozpětí se má nová trilogie navazující na slavné akční snímky z 80. let natáčet, nicméně Ford brzy oslaví sedmašedesáté narozeniny. Servery proto nešetří uštěpačnými poznámkami jako "předběžné názvy filmů zní Dobyvatelé ztracených bačkor a Poslední hospic."

Loni Indy naštval komunisty

Slavný Indiana Jones se vrátil po dlouhé pauze v roce 2008 filmem Indiana Jones a Království křišťálové lebky, který měl opět značný komerční úspěch a relativně slušný ohlas v recenzích.

Příběh se odehrává symbolicky přesně devatenáct let po Poslední křížové výpravě, v době rodící se Studené války. Indiana Jones je v něm profesorem archeologie na prahu penze. Staré instinkty se v něm probudí ve chvíli, kdy se objeví stopy vedoucí k legendární Křišťálové lebce a hlavně informace, že po tomto údajně mocném artefaktu prahnou sovětští agenti. Indy proto setřese únavu a vydá se na další mimořádně dobrodružnou cestu, jež ho zavede až do nitra peruánské džungle.

Film mimo jiné rozzuřil ruské komunisty, kteří si stěžovali, že převrací historii.