P. D. Jamesová: Soukromá pacientka    Britská autorka detektivek P.D. Jamesová přivádí po čtrnácté na scénu oblíbeného hrdinu Adama Dalglieshe.

Na exkluzivní klinice plastické chirurgie na zámečku Cheverell je zavražděna pacientka. A ne ledajaká - Rhoda Gradwynová je obávaná novinářka, lovkyně soukromých tajností a senzačních skandálů. Její smrt si mohla přát spousta lidí, ale klinika je uzavřená a dobře střežená, takže seznam podezřelých se zužuje na osoby, které byly na zámečku v době její smrti. Nyní záleží jen na Adamu Dalglieshovi, aby ho vypátral...

Motto, překlad Alena Rovenská,  384 str., váz., 249 Kč

 

 

Neil Gaiman: Koralina    Neil Gaiman napsal temný pohádkový příběh Koralina pro svou dcerku. Animovaný film podle knihy měl právě premiéru v našich kinech.

Den poté, co se nastěhovali do nového domu, se Koralina vydala na průzkum a našla průchod do jiného bytu v jiném domě, který se tomu jejich podobá jako vejce vejci. Její jiná matka je navlas podobná té skutečné, vaří jí samé dobroty, je na ni něžná a přemlouvá jí, aby u ní zůstala. Koralině se však stýská po pravých rodičích a chce se k nim vrátit - a tehdy se krásný sen změní ve skutečnou noční můru.

Polaris, překlad Ladislava Vojtková,  168 str., váz., 219 Kč

 

 

Franz Kafka, David Zane Mairowitz, Chantal Montellier: Proces: Grafický román    Pro někoho odvážný počin, pro jiného kacířství: Proces, slavný Kafkův román byl adaptován do komiksové podoby.

Příběh prokuristy Josefa K., kterému v den jeho třicátých narozenin vniknou do bytu dva cizí muži a zatknou ho pro neznámé provinění. Ze začátku pokládá celou věc za nedorozumění a při prvním předvolání k záhadnému soudu je odhodlán obvinění popřít. Při své snaze dokázat svou nevinu pak Josef K. postupně poznává zkorumpovanost a nepostižitelnost soudu, jehož „případy" uzavírá pouze smrt obžalovaného...

BB art, překlad Viktor Janiš, 128 str., váz., 299 Kč

 

 

Emily Brontëová: Na Větrné hůrce    Slavný romantický a dramatický román Emily Brontëové se odehrává v tajuplném prostředí samoty uprostřed mokřin, kam přichází nový nájemce, aby nečekaně prožil strašidelné noční dobrodružství a začal pátrat po osudech nevlídných a drsných obyvatel usedlosti.

Objevuje příběh, na jehož počátku stojí nenaplněná láska, cit, jenž jako zhoubný oheň spálil duši a zanechal v ní jenom pustošivou nenávist a celoživotní touhu po pomstě. Heathcliffova neukojitelná krutost po léta ničí životy lidí z usedlosti, pak ale láska, kterou nelze řídit rozumem, znovu zasáhne.

Rozmluvy, Leda, překlad Květa Marysková, 376 str., váz., 219 Kč

 

 

Stephen Baxter: Císař    Příběh, popisující strašlivé boje mezi britskými kmeny a římskými legiemi i rušné ulice starého Říma, je mimořádným výletem do naší minulosti, když byla ještě pouhou budoucností, která mohla být změněna.

Brica žije ve studené severní okrajové části Římské říše. Když v hrozných bolestech pracuje k porodu, začne vykřikovat latinské věty. Latinu však nikdy neslyšela. Teprve později se ukáže, že tato žena pronesla proroctví, které se vztahuje ke smrti jednoho římského císaře...Římská říše padne a zmizí v propadlišti času, rodina Bricy je rozdělena, ale její proroctví je opisováno a předáváno z generace na generaci.

BB art, překlad Václav Viták, 376 str., váz., 249 Kč