Přivádí do hotelu Růže hned několik párů. Mezi nimi se rozehrávají milostné nehody i náhody. Stárnoucí manželský pár - literát a divák života Oliver (Viktor Preiss) a Luisa (Libuše Šafránková), která nikdy "nezklame jako Oliverovo ojeté Volvo" - řeší rozvod. Přitom se "nešťastně" potkávají se svými milenci, s nimiž se navzájem dlouhá léta podváděli: s milou holkou s hezkýma nohama Kate (Kateřina Brožová) a nešťastným zubařem Henrym (Jiří Dvořák).

Hysterická herečka Daisy se snaží přijít na kloub tomu, proč si v den vlastní svatby zkazila život, když hupla do postele s prostomyslným portýrem Raymondem (Radek Holub). A polská emigrantka Miranda (Tereza Bebarová) zase počíná s hokejistou s rozbitým kolenem Joem (Svatopluk Skopal) dítě a nevědomky pokládá základy prosperující uzenářské firmy, protože ještě netuší, že za velkou louží lze vydělat balík i na polských klobáskách.

Vztahy hrdinů se podle očekávání zamotávají, jak je autor tu vtipně, tu poťouchle rozvíjí. Nechybí duchaplnosti, situační, ani slovní humor, stejně jako pikantní poučení do života.

Osvědčené schéma malých milostných dramat

Třebaže schéma hry malých milostných dramat je osvědčené a mnohokrát ohrané, neznamená to, že by se diváci nebavili. Především ve chvílích, kdy se na obrazovce objeví Radek Holub a Simona Postlerová, protože ti jsou skutečně k popukání: dovádějí a zcela bez zábran si herecky opravdu užívají. Naopak Šafránková s Preissem hrají hořkost manželských let o poznání precizněji a s nadhledem. A Svatopluk Skopal jako Joe? To je trochu ruský, trochu williamsovský tón v celé skladbě.

Co tu ale tentokrát opravdu zarazí, je omšelost a ledabylost kulis a dekorací. Kepkův příběh je přesto milou a vtipnou inscenací, ze které nakonec "nebolí jenom dásně od smíchu, ale i mozek", jak říká naivka Kate. Musí se tu totiž i přemýšlet. Třeba o tom, že "se lidé nemění, jsou stále v zajetí sobectví a stejných malicherných tužeb".

Stará láska nerezaví (Return Engagements)

ČT 2003, ČT 1, premiéra 12. října

Natočeno podle hry Bernarda Slada, překlad: Rostislav Černý, režie: Ondřej Kepka, architekt: Milan Starý, výtvarník kostýmů: Zita Miklošová, vedoucí výroby: Jaroslava Srbová, kamera: Vladimír Opletal.