Společnost Allgood Entertainment tvrdí, že loni uzavřeli dohodu o vystoupení, které se mělo konat v létě 2009. Podle ní prý Jackson nesmí vystupovat jinde před tímto comebackem a ještě tři měsíce potom. 

To je v rozporu s Jacksonovým plánem koncertů v londýnské O2 Aréně, kterých mělo být přes léto padesát, Jackson ale sám přiznal, že to fyzicky nezvládne.

Velký rodinný comeback měl zahrnovat nejen původní členy Jackson 5 (v legendární sestavě ze 70. let figurovali Marlon, Jackie, Tito a Jermaine Jacksonovi), ale i sestru Janet, která stála vždy ve stínu slavnějšího bratra.

Tito Jackson, Jackie Jackson, Marlon Jackson a Randy Jackson přišli, Michael chyběl.

Tito Jackson, Jackie Jackson, Marlon Jackson a Randy Jackson

FOTO: Mario Anzuoni, Reuters

Allgood Entertainment tvrdí, že konkurenční firma AEG dobře věděla, že Jackson je vázán smlouvou, ale vzhledem ke svému silnému postavení v hudebním průmyslu se prostě rozhodla, že to bude ignorovat.

"Dali jsme Michaelu Jacksonovi a AEG veškerý prostor, veřejně i soukromě, aby se to vyřešilo, ale dosud nám neodpověděli," řekl Patrick Allocco z firmy Allgood.

Jejich právník Ira Meyerowitz dodal, že jim nejde o to překazit Jacksonovy koncerty v londýnské O2 Aréně. Chtějí jen, aby byli do akcí zapojeni, nebo dostali alespoň finanční kompenzaci. Mluvčí AEG to odmítl komentovat.