Louisa May Alcottová: Malé ženy    Román Malé ženy se po generace zapisuje do srdcí stále nových čtenářů nejen v Americe, kde si získaly status rodinné klasiky a věčného bestselleru. Po více než sto letech vycházejí u nás v novém překladu.

Romantická Meg, nezkrotná Jo, nenápadná Beth a rozmazlená Amy. Čtyři sestry, které musejí čelit stesku po tatínkovi, který bojuje v občanské válce, chudobě či vážné nemoci, ale hlavně svým vlastním ambicím, tužbám a malým nectnostem. Čtyři dívčí hrdinky, jež postupně dospívají, zakládají vlastní rodiny a poznávají velké lásky, velké smutky, všední strasti i nevšední krásy života.

Knižní klub, překlad Jana Kunová, 496 str., váz., 329 Kč

 

 

Stephen King: To    To je možná nejsugestivnější román krále hororu a děs v něm je natolik reálný, že už vždycky budete obcházet kanálové mřížky s mrazením v zádech.

Hrůza v podobě démonického vraždícího klauna Pennywise se do Derry vrací každých sedmadvacet let. V roce 1957 se zkázu podařilo odvrátit skupině sedmi dětí, outsiderů, jimž se každý vysmíval.  Po letech se musí ale znovu setkat a splnit dávný slib, na který už zapomněli. Vracejí se do Derry, aby se s Pennywisem utkali ještě jednou. Jenom oni jsou schopni společnými silami, zlo sídlící v kanálech pod městem, porazit...

Beta, překlad Gabriel Gössel, 1016 str., brož.., 369 Kč

 

 

Bernhard  Schlink, Walter Popp: Spravedlnost podle Selba    Německý spisovatel Bernhard Schlink je u nás dobře známý nejen svými romány a povídkami, do povědomí vstoupil i jako autor předlohy oscarového filmu Předčítač.

Na osmašedesátiletého soukromého detektiva Gerharda Selba se obrátí jeden chemický koncern s žádostí, aby odhalil počítačového piráta. Při řešení případu je Selb konfrontován se svou vlastní minulostí mladého, energického nacistického státního zástupce a nalézá přitom svérázné řešení, jak potrestat dvě vraždy, jejichž nic nechápajícím nástrojem se kdysi stal.

Prostor. překlad Lucy Topoľská, 228 str., váz., 350 Kč

 

 

Sue  Townsendová: Dětské přízrakyPopulární britská spisovatelka Sue Towsendová nastavuje ve svém drsném příběhu zrcadlo dnešnímu člověku, jenž ve svých citech zůstává stejně křehký a stejně zranitelný jako kdykoli v minulosti.

Dlouhých sedmnáct let uplynulo od rozchodu Angely Carrové a Christophera Moora poté, co se Angel proti Christopherově vůli potají rozhodla pro pozdní interrupci. Celá ta léta se nestýkají, byť nadále žijí ve stejném městě - a pak stačil náhodný hrůzný nález, který Christophera podnítil k tomu, aby se svou dávnou láskou znovu navázal kontakt. Co si od toho slibuje?

Mladá fronta, překlad Kateřina Sidonová, 208 str., váz., 269 Kč

 

 

Tess Gerritsenová: Zahrada kostí    Tess Gerritsenová nás ve svém novém příběhu vtahuje tentokrát z větší části do předminulého století a provází nás hřbitovy, pitevnami i porodnickými sály.

Učitelka Julia Hamillová najde na zahradě starobylého domu lidskou kostru, která nese známky vraždy. Kdo byla ta neznámá?

Norris Marshall, nadaný, ale nemajetný posluchač bostonské lékařské fakulty, si na studium v roce 1830 přivydělává prodejem mrtvol pro pitvy. Poblíž nemocnice jsou brutálně zavražděni dvě ošetřovatelky a lékař. Nešťastnou shodou okolností se právě Norris stává hlavním podezřelým. Aby prokázal nevinu, musí vyhledat jedinou svědkyni...

Knižní klub, překlad: Ludmila Hanzlíková, 336 str., váz., 249 Kč