"Neoznačila bych to za romantickou komedii. Připomíná mi to spíše filmy z 30. a 40. let, kde byl scénář, a trochu dramatu. Nemůžeme chtít, aby komedie byla dobrá, není-li v ní trochu dramatu," vysvětluje americká herečka, která se vrací na filmová plátna po dvou letech.

Bullocková, jíž bude v červenci 45 let, se objevila ve vedlejších rolích akčních filmů Demolition Man a především Speed Racer. Pak se stala oblíbenou brunetkou s rolemi střiženými na míru, jako třeba ve filmu Slečna drsňák. Ve snímku Návrh hraje Kanaďanku pracující v USA, která se musí provdat, aby unikla vyhoštění ze země. Jejím partnerem ve filmu je jeden z nedávných objevů Hollywoodu Ryan Reynolds.

Počátkem tohoto desetiletí Bullocková prohlásila, že lituje, že hrála ve špatných komediích. "Chci mít jiné profesionální zkušenosti," řekla tisku herečka, která dostává 15 miliónů dolarů (285 miliónů korun) za film.

Thrillery nejsou tak úspěšné


Přes její ambice nedávné průniky Bullockové do dramatu nebo thrilleru, jako byly filmy Crash, Předtucha či Dům u jezera, kde se setkala se svým partnerem ze snímku Crash Keanu Reevesem, nevyústily v takový úspěch, jakému se těšily její komedie.

Od té doby herečka říká, že bere svou kariéru tak, jak přichází. "Nemám žádné plány. Vím přesně, co budu dělat nyní, například drama nebo animovaný film. Chci jen ukončit to, co zrovna dělám, a vrátit se domů," dodává herečka, která se před čtyřmi lety provdala za Jesse Jamese, tetovanou hvězdu americké televizní reality show.

"Když čtete scénář, říkáte si, že to nemůžete točit, když nebudete mít zadek ve formě. Šla jsem tedy do posilovny a snížila jsem příjem proteinů. Ale byla to zábavná zkušenost a myslím, že to za to stálo," popsala Bullocková své přípravy na svou zatím poslední roli.

"Nepatřím k těm, kdo příliš vychvalují přednosti jiných herců, ale Sandra je velmi krásná žena. Důvod, proč ji lidé mají rádi, je ten, že si zřejmě svou krásu neuvědomuje jako jiní... umí se smát sama sobě a to je vzácné," nešetří chválou Ryan Reynolds.

Film Návrh režisérky a choreografky Anne Fletcherové přichází ve Spojených státech do kin 19. června.