Odehrají se na něm inscenace Ibsenovy Nory berlínské Schaubühne, Schillerova dramatu Úklady a láska hamburského Thalia Theater a Othella mnichovské Kammerspiele.

Podobně jako dramaturgie letošního ročníku domácího festivalu Divadlo v Plzni, nabídne i festival německy mluvících divadel pohled na klasickou dramatiku očima režisérů mladší generace - Thomase Ostermeiera (Nora), Michaela Thalheimera (Úklady a láska), Sebastiana Nüblinga (Medeia) a Luca Percevala (Othello), který v Praze již získal renomé jedenáctihodinovým shakespearovským projektem Schlachten! (Do krve!).

"Jádro letošního festivalu tvoří čtyři klasické hry. Jejich inscenace představují tendenci dnešního německého divadla vyjádřit se prostřednictvím klasické látky k otázkám současného světa, stát se jeho živou součástí," uvedl na tiskové konferenci dramaturg festivalu Josef Balvín. Klasiku doplní dvě současné hry i scénické čtení z díla dnes již rakouského klasika Thomase Bernharda.

I letos udělil festival cenu Max za nejlepší domácí inscenaci německy píšícího autora po roce 1900. Získala ji inscenace brněnského HaDivadla Top Dogs v režii Jiřího Pokorného, která se objeví na festivalu ve dvou reprízách v pražském Divadle Archa. Festivalovým prologem se stane zájezd do berlínské Volksbühne, který pořádá 1. 1. vedení festivalu spolu s Goethe Institutem na dramatizaci Dostojevského románu Uražení a ponížení v režii Franka Castorffa. Inscenace je technicky nepřenosná na pražskou scénu.