Adam Lambert zazpíval ve finále soutěže pravděpodobně nejslavnější píseň Queen a současně jednu z nejslavnějších melodií na světě We Are the Champions a Brian May mu k tomu osobně zahrál na kytaru.

Na pódiu jim to dobře fungovalo a okamžitě se rozpoutaly dohady, jestli ho May nechce přijmout do skupiny. Lambert, nepochybně zdatný a hlasově vybavený zpěvák, Mercurymu sice není pěvecky podobný, ale to nebyl ani Rodgers.

Amerika si zvyká na "gay idol"

Brian May hledá nového zpěváka, kudy chodí. O angažovní Lamberta se zatím vyjadřuje diplomaticky, ale spíše kladně.

„Je to celé trochu předčasné, ve všem tom zmatku jsem neměli ani čas si pořádně promluvit,“ sdělil listu RollingStone. Nicméně dodal, že on a bubeník Roger Taylor uvažují o schůzce s tímto mladíkem.

„Není to tak, že bychom se jako Queen hned jen tak spojili s dalším zpěvákem, takhle jednoduše to nejde. Ale určitě bych s Adamem rád pracoval,“ dodal.

O samotné soutěži, ve které se uvolil zahrát spolu s bubeníkem Taylorem, má May spíše dobré mínění. „Ne vždy jsem míval kladný názor na tyhle show, ale není pochyb o tom, že to otevírá dveře některým skutečně ryzím talentům,“ domnívá se slavný kytarista.

Zlé jazyky v internetových diskuzích ovšem Lamberta kritizují, jeden z diváků např. uvedl, že „nemá s Mercurym vůbec nic společného kromě toho, že je gay“. Média mu hned vymyslela přízvisko "americký gay idol." Lambert sice výslovně nepotvrdil, že je homosexuál, ale poté, co se objevily fotografie, na nichž se vášnivě líbá s muži, na serveru votefortheworst.com, už o tom nikdo nepochybuje.

Kdo je Adam Lambert?

Adam Lambert je šestadvacetiletý zpěvák, který pochází z Los Angeles. Jako hudební vzory uvádí Freddieho Mercuryho, Michaela Jacksona a Lennyho Kravitze, z žen Pink, Beyonce, Aguileru a Madonnu. Ve své výrazně homosexuální stylizaci kombinuje image krále rock'n'rollu Little Richarda a zmíněného Mercuryho. Ve finále American Idol i přes svůj dobrý výkon a pochvalná slova Queen neuspěl. Porazil ho Kris Allen. 

Video: We Are the Champions zde