Vousatí dědkové z Texasu i v Praze opěvovali toulání, dálnice, bary a balení ženských jako v  roce 1969. Každý, kdo někdy alespoň přičichl k džínový bundám zasmraděným od benzínu a bluesrocku, jejich kouzlo pochopí, i když jinak se normálně holí a jezdí každé ráno do práce metrem. 

ZZ Top

FOTO: Petr Hloušek, Právo

ZZ Top neochudili své příznivce o hity jako Gimme All Your Lovin, Sharp Dressed Man, I'm Bad, I' m Nationwide, Got Me Under Pressure a Cheap Sunglasses, ale notoricky známou Viva Las Vegas nehrají, i když by si jí leckdo rád poslechl.  

V přídavku došlo na skvělou Tush a pak už postavičky maskované černými brýlemi a vousy zmizely v zákulisí. Byl to koncert po čertech dobrý, ale také dost krátký, jižané se za ty peníze moc nepředřeli.

ZZ Top

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Jinak ale kvalitou vyčnívali nad průměrné stadiónové produkce. Už samotná předkapela The Cell, jež vzešla ze spojení českých muzikantů s americkým zpěvákem, si svou profesionalitou ihned získala publikum, které možná ani netušilo, kdo stojí na pódiu. Početná skupina s několika kytarami a dvěma vokalistkami velmi zdařile napodobuje styl Lynyrd Skynyrd a v Čechách těžko nalézá konkurenci, i když v USA jsou samozřejmě podobně dobrých kapel mraky. 

Na pivo nezbyl čas

Pak už bez velké pompy nastoupili ZZ Top a kytarista Billy Gibbons předvedl bohatou zásobu hbitě se střídajících riffů i pěkná vynalézavá a patřičně "dřevní" slide sóla. Hraje  hudbu zdánlivě strašně jednoduchou, ale málokdo dokáže znít jako ZZ Top.

ZZ Top

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Skupina fantasticky šlapala a kdo si plánoval, že si během koncertu dojde pro pití, až přijde slabší chvilka, ten se do konce nenapil, protože nudné písničky se na koncertech ZZ Top nehrají.